Nākamajā dienā pēc Fernando Alonso lēmuma sezonas izskaņā pamest “Alpine” komandu, tā apstiprinājusi, ka spāņa vietā 2023. gadā brauks Oskars Piastri. Situācija gan nav tik viennozīmīga, kā vārētu šķist uz pirmo acu uzmetienu…

Pēc Formula 3 un Formula 2 tituliem debijas sezonā austrālietis bija viena no karstākajām precēm F1 braucēju tirgū. “Alpine” paspārnē esošais Piastri vietu komandā neatrada, līdz ar to šogad darbojas kā tās rezerves pilots. Brīdī, kad Alonso paziņoja par došanos uz “Aston Martin”, retajam bija šaubas, kurš ieņems viņa vietu.

Vēl pirms Fetela karjeras beigšanas paziņojuma, kas iekurbulēja aktivitātes braucēju tirgū, “Alpine” aktīvi meklēja iespējas nodrošināt Piastri startu čempionātā, pat ja to nāktos darīt citas komandas sastāvā. Kā reālākais variants šķita “Williams”, ņemot vērā, ka Nikolā Latifi sniegums nav bijis diez ko spožs jau vairāku sezonu garumā.

Tomēr noprotams, ka Piastri menedžeris Marks Vēbers jau bija paguvis vienoties ar “McLaren” komandu, kur blāvu sniegumu demonstrē Daniels Rikjardo. “Kā jau tas gadās, padokā ik pa laikam izskan baumas. Zinu tikai, ka viņam ir kontrakts ar mums. Un mums ir ar viņu. Mēs šīs līgumsaistības cienam visa gada garumā,” situāciju ar Piastri komentē “Alpine” vadītājs Otmars Safnauers.

Publisks paziņojums par oficiālu līgumu var nozīmēt, ka runas ar “McLaren” ir izbeigtas, tomēr tikpat labi “Alpine” var izmantot situāciju, lai presei atgādinātu par juridiskajām saistībām, kas austrālietim ir jāpilda. Parasti gadījumos, kad komandas apstiprina līgumus ar braucējiem, preses relīzēs atrodams arī komentārs no paša braucēja. Tā kā Piastri situāciju nav komentējis, tad arī oficiāls paziņojums no vienas vai otras komandas vēl negarantē, ka talantīgais jauneklis nākamsezon tiešām brauks šīs komandas rindās.