Neskatoties uz Maksa Verstapena sasniegto labāko rezultātu Beļģijas GP kvalifikācijā, no pole position svētdien gaidāmajās sacīkstēs startēs Karloss Saincs. Verstapens, līdzīgi kā Šarls Leklērs un vēl citi braucēji, ticis pie starta vietu sodiem, kas ievieš pamatīgas korekcijas starta kārtībā.

Kvalifikācijas sākums tika pārcelts par gandrīz pusstundu, jo bija nepieciešams drošības barjeras remonts. “Porsche Supercup” čempionāta kvalifikācijā bija notikusi pamatīga avārija, kā rezultātā metāla barjera tika sabojāta.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā palika Sebastians Fetels, Nikolā Latifī, Kevins Magnusens, Juki Cunoda un Valteri Botass. Savukārt otro kārtu nepārvarēja Daniels Rikjardo, Pjērs Gazlī, Gvanju Žou, Lenss Strols un Miks Šūmahers.

Verstapens bija sasniedzis Q1 labāko rezultātu, bet Leklērs bija ātrākais Q2. Tiesa gan, viņi abi ir starp vairākiem braucējiem, kuri šajā reizē no pole position startēt nevarētu, jo tikuši pie starta vietu sodiem – viņiem jāstartē no beigām. Līdz ar to bija liela iespējamība, ka no pirmās vietas svētdien sacensības uzsāks kāds pilots, kurš kvalifikācijā nemaz nebūs ātrākais. Sodi šajā nedēļas nogalē pienākas arī Botasam un Šūmaheram, kā arī Lando Norisam un Estebanam Okonam.

Izšķirošajā kvalifikācijā pēc pirmajiem mēģinājumiem ātrākais bija Verstapens, ar rezultātu 1:43.665, kuram vairāk par 0.6 sekundēm zaudēja Saincs, bet gandrīz 0.8 sekundes pazaudēja Serhio Peress. Tikmēr Lerklēra mašīnai komanda bija uzmontējusi lietotas riepas, ne tās, kas bija paredzētas. Viņš iekārtojās ceturtajā pozīcijā.

Verstapens iebrauca boksos, nemaz nemēģinot izmantot visu kvalifikācijai atvēlēto laiku. Lai gan Leklērs piedāvāja komandas biedram Saincam aizvēju garajā taisnē, viņa rezultāti nebija pietiekami labs, tāpat spānis arī mazliet izbrauca no trases. Neskatoties uz to, Saincs tika pie otrās vietas šajā kvalifikācijā un ieguva tiesības uz pole position. Peress bija nepilnas 0.2 sekundes lēnāks, ieņemot trešo vietu, Leklērs saglabāja ceturto.

Saincs un Peress Spā-Frankošamps trasē startēs no pirmās rindas. Okons sasniedza piekto rezultātu, bet no otrās rindas startēs Fernando Alonso un Luiss Hamiltons, kuri bija par viņu lēnāki. Trešajā rindā stāsies Džordžs Rasels un Alekss Albons.

Sezonai atsākoties pēc gandrīz mēneša pārtraukuma, čempionāta līderim Verstapenam ir 80 punktu pārsvars pār otrajā vietā esošo Leklēru. Līdz F1 sezonas izskaņai vēl jāaizvada deviņas sacīkstes.

Beļģijas posma starts paredzēts svētdien plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Beļģijas GP kvalifikācija:

Rezultāti pirms sodu piemērošanas. Starta vietu sodus saņems Verstapens, Leklērs, Okons, Noriss, Šūmahers un Botass.