Oranžā fanu armija pamazām sāk pārņemt Eiropas posmus, tomēr nekur tā nav tik izteikti baudāma kā Nīderlandē. Maksa Verstapena pārstāvētā nācija šajā nedēļas nogalē uzņems Formula 1 čempionāta posmu, kas var palīdzēt “Red Bull” līderim spert vēl vienu solīti tuvāk otrajam titulam.

Zirgs turpina klibot

Sarkanie Beļģijā tika nolikti uz lāpstiņām. Izvēle par labu ātrumam pagriezienos nevis taisnēs, kā to darīja “Red Bull” diez vai kapitāli mainīja gala iznākumu Spa trasē. Verstapens bija neapturams, turklāt pole position ieguvējs Saincs nespēja izrādīt nopietnu konkurenci arī otram ‘bullim’ Serhio Peresam.

Apdzīšanas iespējas Zandvortā ir krietni mazākas, kas var palīdzēt “Ferrari”, kuru priekšrocības šosezon ir ātrums viena apļa ietvaros. Tiesa gan, trase ir prasīga pret riepām, tādēļ to nodilums un stratēģiskie lēmumi, kas ne vienmēr ir konkurentu līmenī, šogad maksājuši pārāk dārgi sarkanajiem. Verstapens ir izteikts favorīts uz uzvaru. Mājinieka triumfs vienmēr ir lieliska reklāma čempionātam, neatkarīgi no tā, kurš tas būtu.

Pasaule pieder drosmīgajiem

Viena no ievērojamākajām pārmaiņām gaidāma DRS zonu izvietojumā. Aizmugurējo antispārnu uzbrukuma pozīcijā būs iespējams pavērst agrāk kā iepriekš, sniedzot sistēmai lielāku vērtību, kā arī pārbaudot braucēju prasmes jau tā izaicinošajā virāžā.

Pērn FIA nepieļāva šādu iespēju, uzskatot, ka tas būs pārāk bīstami no braucēju perspektīvas. Konservatīvā pieeja ir palikta malā, ļaujot pārbaudīt sportistu prasmes un to, cik katrs no viņiem gatavs riskēt. Virāžas slīpums un augstuma maiņa būs papildus faktori, kas apgrūtinās riepu uzvedības prognozējamību pie lielākiem ātrumiem līkumā.

Labākie no pārējiem jau noskaidroti?

“Alpine” jau bija uzņēmuši iniciatīvu cīņā par ceturto vietu, tomēr sacīkstes Beļģijā bija pamatīgs belziens pa galvu “McLaren” komandai. Vienam braucējam piedzīvojot sadursmi pirmajā aplī, otram startējot no beigām, “Alpine” guva 16 punktus jeb par 16 punktiem vairāk kā “McLaren”.

Vai ‘oranžā armija’ iedvesmos arī oranžās mašīnas? Riepu nodrošināšana vajadzīgajā darba temperatūrā, kā arī ātruma trūkums taisnēs nerada lielas cerības uz prettriecienu. Jaunas vēsmas nākamsezon varētu mainīt kursu, tomēr “McLaren” mašīna ir pārāk cimperlīga, kamēr “Alpine” ir ļoti stabili visur. Zandvorta nav izteikti vienā vai otrā skalas galā piespiedējspēka ziņā, tādēļ gaidāma stabilitāte arī šoreiz. Vai Okons ar jauno dzinēju spēs pacīnīties arī ar Alonso, kurš kopvērtējumā joprojām ir aizmugurē?

Grafiks: Pirelli

CV noformēšana

Arvien karstāks paliek arī braucēju tirgus. Daniela Rikjardo vārds tiek saistīts ar gandrīz visām komandām, kuras vēl nav paziņojušas savu braucēju sastāvu. Līdzīgā situācijā nonācis arī Miks Šūmahers, kuram gada izskaņā beigsies sadarbība ar “Ferrari”.

Ko pierādīt ir daudziem, it īpaši otrajā ešalonā, tādēļ nebūsim pārsteigti, ja ambīcijas sevi pierādīt novedīs līdz kļūdiņām arī pieredzējušus braucējus. Šai trasē kļūdas var maksāt dārgi, zinot drošības barjeru tuvumu. Papildus tam, braucējiem jāuzmanās no vēja, kas piekrastē mēdz būt pietiekami spēcīgs, lai bremzēšanas punktos izsistu braucējus no ritma.

Mazo buļļu rehabilitācija

Sezonas ievadā Bahreinā Pjērs Gazlī pamanījās sasniegt sesijas labāko rezultātu pirmajos treniņos. Kopš tā brīža viss gājis lejup. Piecus posmus pēc kārtas “AlphaTauri” braucēji palika bez punktiem, taču spēja apturēt sauso sēriju Beļģijā.

Skaidrs, ka komandas pamatuzdevums ir jauno talantu audzināšana, kas līdz šim bijusi veiksmīga, tomēr nu sākusi buksēt. Pjērs Gazlī bija tas, kurš atnesa komandai punktus, taču lielā mērā tādēļ, ka mehāniķi pamanījās aizkavēties abos Juki Cunodas pitstopos.

Talantu slīpēšanai ņemot virsroku, skaidrs, ka lielas uzlabojumu pakotnes “AlphaTauri” nevar sagaidīt, lai cīnītos ar tādām komandām kā “Aston Martin”, tomēr kaut neliela spurošanās pretī ar katru posmu izskatās arvien sarežģītāka. Varbūt tieši to “Red Bull” meklē? Braucēju, kurš arī nomācošā situācijā nepadosies un izspiedīs no mašīnas vairāk kā jebkurš būtu gaidījis.

Piedalies F1 prognožu spēlē!
Ieskaties F1 kalendārā!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!