Nīderlandes F1 posma pirmajā treniņsesijā ātrākos apļa laikus uzrādīja “Mercedes” vienības piloti Džordžs Rasels un Luiss Hamiltons. Mājinieks Makss Verstapens nedēļas nogali iesācis ne uz cerētās nots, jo jau treniņa sākumā mašīnai radās tehniskas problēmas.

F1 čempionāta pārliecinošais līderis Verstapens bija paspējis nobraukt tikai septiņus apļus, kad “Red Bull” spēkratu nācās apturēt. Pēc sākotnējās informācijas, radās problēmas ar ātrumkārbu, sportists kājām devās atpakaļ uz boksiem un vairs trasē neatgriezās. Viņš bija paspējis uzrādīt rezultātu, taču sesijas izskaņā atkrita līdz pat priekšpēdējai pozīcijai.

Ātrākie šoreiz izrādījās “Mercedes” vienības piloti. Džordžs Rasels ar rezultātu 1:12.455 bija pats ātrākais, bet Hamiltons zaudēja 0.240 sekundes. Sekoja “Ferrari” pārstāvis Karloss Saincs, kā arī “McLaren” vienības braucēji Lando Noriss un Daniels Rikjardo. Vien aiz viņiem palika Šarls Leklērs un Serhio Peress.

Vairāki piloti vēl neiebrauktajā Zandvortas trasē pieļāva kļūdas, tostarp izbrauca no trases. Starp viņiem bija arī Noriss, kurš pārbrauca pāri grants joslai, un Peress, kurš savukārt gandrīz ietriecās barjerā, taču spēja veiksmīgi turpināt ceļu.

Otrā treniņsesija sāksies šovakar plkst. 17:00 pēc Latvijas laika. Kvalifikācija norisināsies sestdien plkst. 16:00, bet sacīkšu starts svētdien, arī plkst. 16:00.

Nīderlandes GP pirmais treniņš: