Bijušais F1 pilots un čempions Niko Rosbergs, televīzijā komentējot notikumus Nīderlandes posmā, gandrīz vai izmejoši izteicies par “Ferrari” mehāniķu darbībām boksos.

Sacensību sākumā Karloss Saincs ieņēma trešo vietu, bet pirmā pitstopa laikā notika aizķeršanās ar aizmugurējo kreiso riteni, kas spāņu pilotam lika zaudēt cerības uz pjedestālu. Vēlāk Saincs arī saņēma piecu sekunžu sodu, kad pēc cita pitstopa viņam tika ļauts uzsākt kustību, lai gan pa boksu celiņu brauca Fernando Alonso, kurš bija spiests strauji bremzēt. Šādu darbu pitstopos un arī “Ferrari” veikumu stratēģijas izvēles ziņā skarbi kritizējis 2016. gada F1 čempions Rosbergs.

“Ak, mans Dievs,” sacīja Rosbergs. “Matija Binoto turpina teikt, ka nav nepieciešamas nekādas izmaiņas, viss ir labi. Tas ir neiespējami. Pat “Formula 2” vai “Formula 3” komandas spēj izstrādāt labāku stratēģiju un veikt labākus pitstopus par “Ferrari”. Tu iebrauc pitstopā un trūkst vienas riepas. Normālās sacīkstēs tā mēdz būt? Vienā brīdī viņiem ir jāsāk veikt izmaiņas.”

“Ferrari” vadītājs Binoto publiski komentējis Rosberga izteikumus, sakot, ka ir viegli kaut ko kritizēt no malas.

“Domāju, ka ir viegli runāt, ja neatrodies notikuma vietā, ir viegli kaut ko kritizēt,” teica Binoto. “Mēs savus cilvēkus nemainīsim, tā ir mana atbilde Rosbergam. Mums ir lieliski darbinieki, un tas ir pierādījies, ka šajā čempionātā stabilitāte ir ļoti svarīga. Dienu no dienas, sacīksti no sacīkstes mums ir jāuzlabo savs sniegums. Man nav šaubu par saviem darbiniekiem. Tas prasa gadus un pieredzi, lai komanda uzvarētu. Neredzu iemeslu, kāpēc lai ar mums būtu citādi.”

Binoto izskaidroja, ka aizķeršanās ar vienu no riepām Sainca pitstopa laikā notikusi, jo sportists boksos iesaukts pēdējā brīdī. Komanda sapratusi, ka pretējā gadījumā Luiss Hamiltons var nokļūt priekšā, tādēļ zibenīgi iesaukusi Saincu uz riepu maiņu.

“Jā, tas bija pēdējā brīža lēmums, pārāk vēls lēmums,” atzina Binoto.