Fernando Alonso jau iepriekšējā posmā Itālijā panāca Kimi Raikonenu visvairāk F1 startus veikušo braucēju sarakstā un drīz viņu pārspēs. Spānis savā karjerā gatavojas aizvadīt vismaz 400 sacīkstes, un neslēpj, ka slikts pilots kaut ko tādu sasniegt nevarētu.

Moncā Alonso aizvadīja 349. posmu savā F1 karjerā, un tikpat reižu pie starta līnijas stājies arī Kimi Raikonens, kurš savai karjerai punktu pielika pēc jau pēc 2021. gada sezonas. Oktobra sākumā Singapūrā Alonso kļūs par absolūto rekordistu, turklāt gatavojas startēt F1 čempionātā vēl vismaz divus nākamos gadus, jo viņam par to jau noslēgts līgums ar “Aston Martin”. Līdz 2024. gada sezonas beigām Alonso varētu būt sasniedzis 400 aizvadītu posmu robežu.

“Es zinu šo statistiku, jo katru nedēļu tā atkal un atkal tiek atkārtota, bet es tajā daudz neiedziļinos,” atzīst Alonso. “Esmu laimīgs, ka tik daudzus gadus varu būt “Formulā 1″, un vēl priekšā ir divi gadi vai cik jau es vēl šeit startēšu. Jebkurā gadījumā, es sasniegšu 400 sacīkšu robežu, un tas ir milzīgs cipars. Tas parāda manu kaisli pret šo sportu un manu disciplīnu, sacensties augstākajā līmenī. Ja tu nerādīsi labu sniegumu, neviena komanda tev nedos iespēju aizvadīt 400 posmus. Tas ir pilnīgi noteikti.”

Alonso savā karjerā divreiz kļuvis par čempionu, paveicot to 2005. un 2006. gada sezonā, kad pārstāvēja “Renault” komandu. Viņam izdevies uzvarēt 32 reizes, pēdējo no tām 2013. gadā ar “Ferrari”. Pjedestāls tikmēr iekarots kopsummā 98 sacīkstēs, pēdējo reizi pērn. Tāpat uz šo brīdi Alonso kontā ir 22 pirmās starta vietas, 23 sacīkšu ātrākie apļi un jau 2039 izcīnīti punkti.

“Alpine” komandā Alonso startēs vēl sešās sacīkstēs, bet jau nākamgad būs “Aston Martin” pilots. Šīs komandas pārstāvis Toms Makkulo, kurš ir atbildīgais par mašīnu veiktspēju, izskaidrojis, kāpēc parakstīts kontrakts ar Alonso.

“Skatoties viņa veikumu no malas gan pagājušajā, gan šajā sezonā, viņš ir konkurētspējīgs un ar lielu gribu parādīt labu sniegumu,” skaidro Makkulo. “Mēs redzam to darbu, ko viņš katru sacīkšu nedēļu paveic “Alpine” sastāvā. Nevaru vien sagaidīt, kad Fernando ieradīsies pie mums, un mēs varēsim redzēt, ko varam no viņa mācīties un, kā viņš var palīdzēt mums iet uz priekšu. Viņš ir ļoti sīksts pilots. Labs pilots, kurš gadu gaitā ir spējis gūt vairāk punktus, nekā atļauj mašīnas veiktspēja. Augstākās klases sacīkšu braucēji vienmēr uz to ir spējīgi.”