Amerikāņu pilota Koltona Hertas cerības uz pievienošanos F1 pasaules čempionātam ir izgaisušas. “Red Bull” ir apturējusi tai piederošās “AlphaTauri” komandas centienus piesaistīt amerikāni savam sastāvam uz nākamo sezonu.

“Red Bull” bija plāns palīdzēt Hertam nokļūt līdz startēšanai “Formulā 1”, kur nākamgad viņš varētu braukt Pjēra Gazlī vietā. Problēma ir ar F1 superlicences iegūšanu, jo Hertam šobrīd ir tikai 32 no obligātajiem 40 punktiem, kas nepieciešami, lai tā tiktu piešķirta automātiski. “Red Bull” centās pierunāt FIA pieļaut izņēmumu, taču arvien vairāk sāka izskatīties, ka superlicence Hertam piešķirta netiks.

Vēl gan cerības arī tādā gadījumā nebija zaudētas, jo Herta varētu piedalīties kādā čempionātā, kas norisinās ziemā, tādā veidā nopelnot vajadzīgos punktus. “Red Bull” vadība tomēr pieņēmusi lēmumu netērēt savu laiku, lai ietu šādu ceļu. Tiesa, līdz tam “Red Bull” darīja visu iespējamo, arī noorganizēja Hertam privātos F1 testus “Alpine” komandā. Tie bija paredzēti nākamajā nedēļā, bet tagad, pēc neoficiālas informācijas, ir atcelti.

Viens risks būtu, ka gadījumā, ja Herta attiecīgajā ziemas čempionātā nostartētu nesekmīgi un neiegūtu nepieciešamos superlicences punktus, īsi pirms sezonas sākuma “AlphaTauri” komanda paliktu bez viena no pilotiem.

“Red Bull” pilotu programmas vadītājs Helmuts Marko uzskata, ka tādā veidā “Formula 1” ir zaudējusi iespēju palielināt interesi par čempionātu ASV tirgū. Tāpat Marko pauž, ka tas ir neizprotami, ja tādam pilotam kā Herta būtu jāpierāda sava spēja droši braukt F1 sacīkstēs. Sportists uzvarējis septiņos “IndyCar” posmos un viņam vēl šogad būtu iespēja iegūt pieredzi vairākos oficiālajos F1 treniņbraucienos.

“Žēl, ka cilvēki nesaprot, kāda vērtība ir amerikāņu pilotam, sevišķi, ja tas ir tāds braucējs kā Koltons Herta,” intervijā “motorsport-total.com” sacīja Marko. “Tas satricinātu Amerikas tirgu, sevišķi, ja vēl tur norisinās trīs F1 sacīkstes.”

Vēl gan pastāv iespēja, ka Gazlī tomēr pāries uz “Alpine”, bet tikai tad, ja Marko atradīs viņam kādu pienācīgu aizstājēju. Pēdējā informācija liecina, ka tas varētu būt kāds no “Red Bull” junioru sistēmas braucējiem. Tāpat ir diezgan skaidrs, ka tas noteikti nebūs Miks Šūmahers, par ko baumoja iepriekš.