Ņemot vērā šī brīža situāciju kopvērtējumā, Makss Verstapens jau nākamajā F1 posmā, kas oktobra sākumā notiks Singapūrā, var kļūt par čempionu. Viņš atzīst, ka tie panākumi, ko izdodas gūt šobrīd, ir kaut kas grandiozs, kas noteikti jāizbauda.

Pirms nepilnas nedēļas Itālijā Verstapens guva piekto uzvaru pēc kārtas un 11. visā sezonā, pārsvaru kopvērtējumā pār Šarlu Leklēru palielinot līdz 116 punktiem. Ja nākamajā posmā viņam to izdosies palielināt vēl par 17 punktiem, Verstapens būs kļuvis jau par divkārtēju pasaules čempionu. Šīs izredzes, protams, ir tīri matemātiskas.

“Tas ir kaut kas apbrīnojams, ko mēs šobrīd piedzīvojam savā komandā,” atzīst “Red Bull” pilots. “Šis mums ir neticami labs gads un ir svarīgi to izbaudīt. Dažādās trasēs mums ir bijuši dažādi izaicinājumi, un šobrīd izskatās, ka mašīna ir spējīga jebkurā trasē. Esam ārkārtīgi priecīgi par to.”

Vēl tikai divreiz jāfinišē pirmajam, lai Verstapens panāktu Sebastianu Fetelu un Mihaelu Šūmaheru vienas sezonas laikā visvairāk izcīnīto uzvaru ziņā. Līdz sezonas beigām vēl seši posmi un, ņemot vērā Verstapena šī brīža ātrumu, nebūtu nekas neparasts, ja viņš šo rekordu arī gāztu. Interesanti arī, ka pēdējās trīs sacīkstēs holandiešu braucējs ne reizi nav startējis augstāk par septīto pozīciju, bet visas reizes uzvarējis.

Verstapens atzīst, ka tagadējie panākumi viņam atgādina pēdējos gadus kartingā, taču spēt kaut ko tādu atkārtot “Formulā 1” ir pavisam citas sajūtas.

“Tas bija laiks, kad mans mērķis bija nokļūt F1 čempionātā,” viņš stāsta. “Protams, tu izbaudi to, ko sasniedz, bet tajā pašā laikā saproti, ka vēl ir tāls ceļš ejams, līdz nonāksi savā mērķī. Tagad šis sajūsmas vilnis ir savādāks. Bet jāsaka, ka arī mans pēdējais gads kartingā bija jauks.”

2002. gadā Mihaels Šūmahers izcīnīja titulu kad līdz čempionāta beigām bija atlikuši seši posmi. Kopš tā laika ne reizi čempions nav ticis noskaidrots tik ātri. Verstapenam gan šo nosacīto rekordu gāzt neizdosies, jo pat tad, ja viņš titulu iegūs jau Singapūrā, tobrīd līdz sezonas beigām būs vairs tikai pieci posmi.