Daniels Rikjardo atzinis, ka nākamgad varētu izlaist F1 čempionāta sezonu, ar mērķi uzkrāt spēkus un atgriezties 2024. gadā. Šobrīd gan pāragri spriest, vai tieši šāds būs scenārijs, jo dažās komandās pilotu vietas vēl brīvas.

Lai gan Rikjardo vēl bija līgums ar “McLaren” uz nākamo gadu, abas puses panākušas mutisku vienošanos par sadarbības izbeigšanu šīs sezonas izskaņā. Austrāliešu sportists jau iepriekš norādījis, ka nesteigsies meklēt sev citu komandu, taču gatavs turpināt startēt arī 2023. gadā, ja uzradīsies kāds labs piedāvājums.

Teorētiski Rikjardo varētu atgriezties “Alpine” sastāvā, lai gan iepriekš viņš jau divus gadus startēja komandā, kad tā vēl bija zināma ar nosaukumu “Renault”, un šo periodu par gluži izdevušos nosaukt nevarētu. Tāpat “Haas” vadība vadība atzinusi, ka labprāt uzņemtu Rikjardo Mika Šūmahera vietā. Brīva vieta pagaidām ir arī “Williams” komandā.

“Kad es saku, ka nezinu, ko darīšu, tas nozīmē, ka man šobrīd nav līguma uz nākamo sezonu,” skaidro Rikjardo. “Vai es vēl varētu tikt pie līguma? Varētu. Protams, es gribu startēt sacīkstēs un piedalīties cīņās. Taču nav tā, ka redzu nākamo gadu kā “visu vai neko”. Vairāk gribu koncentrēties uz 2024. gadu. Ja nāksies spert soli atpakaļ, lai pēc tam spertu divus uz priekšu, varbūt tas jāapsver. Es varētu paņemt vienu gadu brīvu.”

Neoficiāli zināms, ka sportists uz nākamo gadu varētu pievienoties “Mercedes” komandai, taču ne sacīkšu pilota amatā. Luiss Hamiltons gan nesen izteicās, ka Rikjardo ir pārāk talantīgs braucējs, lai nākošgad nestartētu sacensībās.

F1 čempionātā Rikjardo piedalās kopš 2011. gada un šajā laikā aizvadījis jau 226 posmus, izcīnot astoņas uzvaras, 32 pjedestālus un divas reizes (2014. un 2016. gadā) gūstot trešo vietu kopvērtējumā. Pirmo pieredzi viņš smēlās HRT vienībā, pēc tam brauca “Toro Rosso” sastāvā, kā arī piecas sezonas pavadīja “Red Bull” komandā, un šis laiks nesa vislielākos panākumus. Divus gadus Rikjardo bija “Renault” pilots, bet pēdējās divas sezonas startē “McLaren”, pērn arī izcīnot vienu no savām uzvarām.