“McLaren” komanda šodien oficiāli paziņoja, ka 2023. gada sezonā tās sastāvā startēs Oskars Piastri, kura līgumu par likumīgu novērtējusi F1 līgumu atzīšanas padome.

Lai gan arī “Alpine” vienība bija iecerējusi, ka Piastri startēs tās sastāvā, līgumu atzīšanas padome vienbalsīgi atzinusi, ka franču sportistam vienīgais derīgais kontrakts uz nākamo gadu noslēgts ar “McLaren”.

Līdz ar to Piastri nākamsezon kļūs par Lando Norisa komandas biedru. Līgumu abas puses parakstījušas uz vairākām sezonām, lai gan sīkākas detaļas atklātas netiek.

“Esmu ārkārtīgi pacilāts, ka varēšu piedzīvot savu F1 debiju tik prestižā komandā kā “McLaren”,” sacīja 21 gadu vecais Piastri. “Esmu ļoti pateicīgs par iespēju, kas man tika piedāvāta. Šai komandai ir ilgas tradīcijas, dot iespēju jaunajiem talantiem. Nevaru vien sagaidīt, kad kopā ar Lando varēšu strādāt pie tā, lai aizvestu šo komandu līdz cīņai par pirmajām vietām. Šobrīd koncentrējos uz sevis sagatavošanu F1 debijai 2023. gadā.”

Pērn Piastri kļuva par “Formula 2” titula ieguvēju, 2020. gadā uzvarēja “Formula 3” čempionātā, bet 2019. gadā kļuva par “Formula Renault Eurocup” čempionu.

Līdz ar to ir beigusies sāga, kas aizsākās pēc tam, kad Fernando Alonso paziņoja par pāriešanu uz “Aston Martin” vienību nākamajā sezonā, bet Piastri savā sastāvā cerēja redzēt gan “Alpine”, gan “McLaren” vienības. Cik zināms, šobrīd Piastri ir saistības ar “Alpine Academy”, taču šī gada beigās līguma termiņš būs iztecējis.

Nākamā intriga ir, kurš pilots startēs “Alpine” vienībā kopā ar Estebanu Okonu. Starp pretendentiem tiek minēts gan Rikjardo, gan tādi braucēji kā Niko Hilkenbergs un Miks Šūmahers.