Bijušais “Formula 1” pilots Niko Rosbergs uzskata, ka Oskars Piastri ir rīkojies pareizi pieņemot piedāvājumu startēt “McLaren” komandā. Tajā pašā laikā viņš uzsver, ka sacensties ar komandas biedru Lando Norisu debitantam būs ļoti grūti.

Lai gan Piastri nākotne tika saistīta ar “Alpine” komandu, viņš debiju F1 čempionātā nākamgad piedzīvos tieši “McLaren” komandā, kas gadu pirms līguma termiņa beigās nolēmusi izbeigt sadarbību ar Danielu Rikjardo.

Rosbergs norāda, ka Piastri ļoti riskē, jo viņam savs talants būs jāpierāda pret tādu spēcīgu braucēju kā Noriss. Ja viņš nespēs uzveikt komandas biedru, maz ticams, ka “Formulā 1” pavadīs ilgu laiku.

“Tas ir patiešām drosmīgs gājiens no viņa puses,” komentējot Piastri pievienošanos “McLaren” sastāvam, televīzijas kanālā “Sky F1” stāsta Rosbergs. “Vai nu viņš pārspēs Lando vai arī faktiski izslēgs sevi no čempionāta. Tomēr viņš tic saviem spēkiem. Un, ja tu domā, ka esi tik labs, tad tev uz to ir jāiet. Oskars ir jauns pilots, kurš ticis pie iespējas startēt “McLaren”, viņš drīkst to darīt, tāpēc šī iespēja jāpieņem. Tādas iespējas nerodas vienmēr, līdz ar to viņš visu ir izdarījis pareizi.”

Rosbergs atgādina, ka Rikjardo savulaik uzvarējis ne vienā vien F1 čempionāta posmā, taču pat viņu Noriss ir atstājis savā ēnā. Vācietis uzskata, ka drīzāk nevis Rikjardo ir kļuvis lēns, bet gan Noriss rāda tādu veikumu, ar kādu būtu iespējams izcīnīt titulu, ja viņa mašīna būtu ātrāka.

“Oskaram klāsies ļoti grūti, nenāksies viegli parādīt labu sniegumu,” atzīst 2016. gada F1 čempions. “Lando ir pasaules klases pilots, viņš ir pasaules čempiona materiāls. Līdz ar to nebūs viegli ierasties šajā komandā un būt labākam. Rikjardo ir daudzu uzvaru ieguvējs, viens no pasaules labākajiem sacīkšu braucējiem, bet pat viņš atklāja, ka sacensties ar Lando ir neticami grūti. Oskars šajā čempionātā ir jaunpienācējs, bet viss liecina, ka viņš tiešām ir nākotnes superzvaigzne. Tajā pašā laikā es neticu, ka Rikjardo pēkšņi ir aizmirsis, kā ir jābrauc ātri. Drīzāk ir tā, ka Lando šobrīd rāda pasaules čempiona cienīgu veikumu un vienkārši brauc ārkārtīgi labi. Oskaram būs liels izaicinājums turēties Lando tuvumā.”