Makss Verstapens teorētiski jau šajā nedēļas nogalē Singapūrā var kļūt par šīs sezonas F1 pasaules čempionu. Pats “Red Bull” komandas pilots gan uzskata, ka īsti reāli tas nav paveicams.

Pirms gaidāmajām sacensībām Verstapens kopvērtējumā ir 116 punktus priekšā “Ferrari” braucējam Šarlam Leklēram un par 125 punktiem pārspēj savu komandas biedru Serhio Peresu. Vēl līdz čempionāta beigām seši posmi, no kuriem nākamie divi notiks Āzijas trasēs Singapūrā un Japānā.

“Tad man ir jāuzvar, Serhio jāfinišē ceturtajā vietā vai zemāk un Šarlam ir jābūt astotajā vietā vai zemāk,” runājot par savām izredzēm jau šo svētdien nodrošināt titulu, parēķinājis Verstapens. “Ir mazliet nereāli, ka tas varētu notikt, tāpēc par to īsti nedomāju. Gribu šīs sacīkstes vienkārši izbaudīt un, protams, mēģināt tajās uzvarēt.”

Lai gan jau sacelta ažiotāža ap to, ka 2022. gada F1 čempions varētu tikt kronēts šo svētdien, pats Verstapens atzīst, ka labprātāk titulu nodrošinātu Japānā.

“Manuprāt, Japāna ir jaukāka vieta,” viņš neslēpj. “Ar nepacietību gaidu atgriešanos tur. Kāds laiks ir pagājis. Suzuka ir vienreizēja trase, un no turienes man ir īpašas atmiņas. Pirmo reizi tieši Japānā piedalījos F1 treniņbraucienos, ko nekad neaizmirsīšu. Tāpat tas ir māju posms “Honda” rūpnīcai. Tur arī būs mana pirmā patiesi reālā iespēja šosezon izcīnīt titulu. Gaidu sacensības arī Singapūrā, bet, jā, ar sajūsmu jau gaidu arī nākamo nedēļu.”

Ja Verstapenam tomēr izdosies titulu iegūt jau Singapūrā, viņš būs atkārtojis Mihaela Šūmahera rekordu, kurš 2002. gadā arī par čempionu kļuva piecus posmus pirms sezonas beigām.

Lai gan Luiss Hamiltons pats piedzīvojis dominējošas sezonas, “Mercedes” pilots atzinis, ka Verstapena graujošais pārsvars nenāk par labu šovam.

“Es pats daudz nedomāju par to, bet noteikti jūtu līdzi faniem,” teica septiņu titulu ieguvējs Hamiltons. “Pagājušajā gadā, kad viss izšķīrās pēdējā posmā, aizraujoši bija visiem, arī mums pašiem. Tas nekad nav nekas lielisks, ja sezona beidzas priekšlaicīgi. Arī tad, kad pats titulu nodrošināju ātrāk, piemēram, jau Meksikas posmā. Tev pašam, kā pilotam, tas ir lieliski, bet no sportiskā viedokļa tas pasliktina skatāmību. Esmu pateicīgs, ka bija tāds 2008. gads, kad viss izšķīrās pēdējās 17 sekundēs, un, protams, arī pagājušais gads, kad bija kaut kas līdzīgs. Cerēsim, ka nākotnē būs labāk.”