Vairāku valstu mediji ziņo, ka “Red Bull” komanda, kuras pilots Makss Verstapens 2021. gadā kļuva par F1 čempionu, pērn iztērējusi vairāk naudas, nekā pieļauj noteikumi. Tāpat budžeta ierobežojumus pārkāpusi “Aston Martin” vienība.

Par to, ka šīs divas komandas nav iekļāvušās pērn noteiktajā 145 miljonu USD budžetā, vēsta vācu izdevums “Auto, Motor und Sport” un itāļu laikraksts “Gazzetta dello Sport”.

F1 noteikumi paredz, ka budžeta griestu pārkāpšana līdz pieciem miljoniem USD uzskatāms par nelielu pārkāpumu. Šādā gadījumā visticamāk komandai būtu jāsamaksā naudas sods, lai gan, kā teikts vienā no publikācijām, noteikumu pārkāpšanas rezultātā ieguvums varētu būt pat 0.5 sekundes aplī. Visu sarežģī fakts, ka FIA vēl nav skaidri definējusi, kāds sods pienākas par dažāda mēroga pārkāpumiem attiecībā uz budžeta ierobežojumiem.

Atgādināsim, ka “Red Bull” pilots Verstapens par čempionu kļuva vien skandalozā noslēdzošā posma pēdējos apļos Abū Dabī trasē. Toreiz viņam izdevās apdzīt Luisu Hamiltonu un atņemt “Mercedes” braucējam pirmo vietu kopvērtējumā. Atklājoties, ka konkurentu komanda tiešām pārkāpusi ierobežojumus, “Mercedes” varētu justies šokēta, raksta “Gazzetta dello Sport”. Arī “Ferrari” iekšienē jau šobrīd valda dusmas uz “Red Bull”. Šis pārkāpums daļēji izskaidrotu, kāpēc uz šo sezonu austriešu vienībai izdevies radīt vislabāko mašīnu, vēsta laikraksts.

Komandas pieprasījušas, lai vēl pirms finansiālo pārskatu publicēšanas, kas gaidāmas nākamajā nedēļā, tām būtu pieejami detalizēti dati par visu vienību tēriņiem pagājušajā gadā.

Tikmēr “Mercedes” vadītājs Toto Volfs atzīst, ka šobrīd aizkulisēs vairs nav noslēpums par vienas komandas veikto budžeta ierobežojumu pārkāpšanu lielos apmēros. Viņš netieši norāda uz “Red Bull”. Kristians Horners turpretī izteicies, ka pērn viņa komanda esot iztērējusi pat mazāk par noteiktajiem 145 miljoniem.

“Tas ir smieklīgi, ka Kristians tā saka, jo nedēļām un mēnešiem viņu iespējamie pārkāpumi jau tiek izmeklēti,” intervijā “Sky F1” sacīja Volfs. “Varbūt viņš nav runājis ar komandas finanšu nodaļas vadītāju. Atklāti sakot, visas komandas ir rūpīgi pārbaudītas. Cik zināms, ir viena komanda, kuras pārkāpums ir neliels, vairāk procesuāls. Un ir komanda, kas būtiski pārkāpusi tēriņu ierobežojumu un joprojām tas tiek izmeklēts. Padokā tas ir visiem zināms noslēpums.”