Francijas TV kanāls “Canal+” šodien ziņo, ka Niks de Vrīss esot mutiski vienojies ar “AlphaTauri” komandu par startēšanu tās sastāvā 2023. gada F1 čempionāta sezonā.

Pats sportists nesen atklāja, ka veic pārrunas ar trim komandām, arī “Alpine” un “Williams”. Sacīkstēs Itālijā tieši “Williams” sastāvā De Vrīss piedzīvoja debiju, kad uz vienu posmu aizstāja ar apendicītu slimnīcā nonākušo Aleksu Albonu. Šo komandu viņš arī minēja kā reālāko, kurā varētu aizvadīt debijas sezonu.

27 gadus vecais holandietis arī neslēpa, ka bija devies uz Austriju, lai ar “Red Bull” pilotu programmas vadītāju Helmutu Marko apspriestu iespējamo sadarbību. Neoficiāli zināms, ka sarunas turpinājās un ir panākta vienošanās par sadarbību. Līgums gan vēl nav parakstīts.

Ja šis scenārijs tiešām piepildīsies, tagadējais “AlphaTauri” pilots Pjērs Gazlī dosies uz “Alpine” komandu. Publiski nav slēpts, ka tāds ir franču autosportista mērķis. “AlphaTauri” viņu no līgumsaistībām ir gatava atbrīvot tikai tad, ja vietā atradīs kādu pietiekami labu aizstājēju.

Pie šādas notikumu attīstības tikai “Haas” un “Williams” komandās vēl būs palikušas pa vienai brīvai vietai. “Haas” plāno Miku Šūmaheru nomainīt ar Niko Hilkenbergu, lai gan aizkulisēs minēti tiek arī Daniels Rikjardo un Antonio Džiovinaci. Šūmahers vēl varētu mēģināt vienoties ar “Williams”. Tiesa gan, šai komandai ir iecere sastāvā uzņemt savas junioru programmas braucēju Loganu Sardžentu, kurš pašlaik ieņem trešo vietu F2 kopvērtējumā.