Pēc šodien aizvadītajiem Singapūras “Grand Prix” treniņbraucieniem Makss Verstapens atzinis, ka pagaidām vēl ir grūti novērtēt “Red Bull” mašīnas ātrumu šajā ielu trasē. Luiss Hamiltons tikmēr uzskata, ka viņa spēkratam šobrīd pietrūkst aptuveni vienas sekundes aplī, lai varētu iesaistīties cīņā par uzvaru. Šarls Leklērs savukārt par mērķi izvirzījis pirmās starta vietas izcīnīšanu.

Verstapens: “Pazaudētais laiks nav pasaules gals”

Pārliecinošais F1 sezonas līderis Verstapens teorētiski jau šajā nedēļas nogalē var izcīnīt 2022. gada titulu, taču piektdien viņš noriņķoja tikai 28 apļus. Otrajā sesijā tie bija vien seši apļi, jo lielāko daļu laika viņa mašīna atradās boksos, kur tai tika veiktas regulējumu izmaiņas. Pēc izbraukšanas trasē pilots atkal atgriezās boksos, kur darbs pie regulējumiem turpinājās.

“Pirmā sesija iesākās labi, manuprāt mašīna darbojās kā nākas,” teica holandietis, kurš pirmajā treniņā bija otrais ātrākais, bet otrajā sasniedza ceturto rezultātu. “Otrajā sesijā gribējām izmēģināt dažas lietas, bet pagāja ilgāks laiks, kamēr izmaiņas tika veiktas. Pēc tam gribējām pamēģināt vēl kaut ko, un tas atkal prasīja ilgu laiku. Līdz ar to nesanāca pabraukt daudz, tāpēc es domāju, ka otrajā treniņā parādītais ātrums nav reprezentatīvs un vēl daudz ko var uzlabot. Izmaiņas bija labas vai sliktas, to vēl nepieciešams izanalizēt. Šajā trasē ir ļoti svarīgi, ka vari veikt atsevišķu ātru apli. Pirmajā treniņā paspējām veikt arī garās distances braucienu, tāpēc pazaudētais laiks nav pasaules gals.”

Hamiltons: “Raselam ir labāks mašīnas regulējums”

Lai gan Hamiltons bija ātrākais pirmajā sesijā, viņš atzīst, ka “Mercedes” pietrūkst ātruma, lai cerētu uz cīņu par uzvaru. Ņemot vērā, ka šī mašīna parasti ir ātrāka lēnajos un vidēji ātrajos līkumos, tika cerēts, ka Singapūrā šai komandai būs cerības uz augstiem rezultātiem.

“Mašīna ir tāda, kāda tā ir, un kratīšanās šeit ir traki jūtama,” teica Hamiltons, kurš otro treniņu pabeidza piektajā vietā. “Nav sajūta, ka mēs atpaliktu ļoti daudz, bet vienalga esam, iespējams, kādu sekundi aiz līderiem. Tās ir manas domas. Vienkārši jāturpina strādāt. Kas atteicas uz mašīnas kratīšanos, neko daudz tur nevaram darīt. Džordžs [Rasels] pavisam noteikti ir atradis labāku mašīnas regulējumu. Naktī mēģināsim veikt izmaiņas, lai rīt būtu ātrāki.”

Leklērs: “Šī mums bija ļoti, ļoti grūta diena”

Lai gan “Ferrari” pilots Šarls Leklērs vēl saglabā matemātiskas izredzes uzvarēt čempionātā, faktiski tās ir gaužām niecīgas. Otrajā treniņā šīs komandas braucēji bija ātrākie, Karlosam Saincam ieņemot pirmo vietu. Leklērs pirmajā sesijā saskārās ar bremžu problēmām, bet otrajā sesijā viņa mašīnai ilgi tika veiktas izmaiņas regulējumos.

“Diemžēl laiks šodien bija ierobežots,” teica Leklērs. “Šī mums bija ļoti, ļoti grūta diena. Bija diezgan daudz problēmu. Tas nav labi, tāpēc jāparūpējas, lai trešais treniņš noritētu bez aizķeršanās un varam pastrādāt arī pie sacīkšu tempa uzlabošanas. Ātrums bija labs. Kvalifikācijas režīmā izskatāmies labi. Iesim uz maksimālo rezultātu. Mērķis ir pole position. Redzēsim, vai tas ir iespējams.”

Kvalifikācijas braucieni Singapūras ielās sāksies sestdien plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

1. treniņš:

2. treniņš:

Treniņbraucienu oficiālais video apskats: 1. treniņš | 2. treniņš