“McLaren” komandai Singapūras F1 posms padevās ļoti veiksmīgs, lai gan vēl piektdien Lando Noriss bija pārliecināts, ka būs tieši pretēji. Ņemot vērā “Alpine” neveiksmes, tagad “McLaren” vienība izvirzījusies ceturtajā vietā Konstruktoru kausā.

Žūstošajā trasē Noriss izcīnīja ceturto vietu, bet Daniels Rikjardo finišēja piektais. Komandai paveicās ar otro drošības mašīnas izbraukšanu trasē, jo tobrīd bija iespējams veikt pitstopu, zaudējot mazāk laika. Noriss jau pirms tam pretendēja uz ceturto vietu, bet Rikjardo pacelšanās uz piekto pozīciju bija mazliet negaidīts pavērsiens.

“Piektdien likās, ka šī mums būs viena no sezonas sliktākajām nedēļas nogalēm, jo šķita, ka ātruma ziņā atpaliekam kilometriem tālu,” atzīst Noriss. “Domāju, ka mēs vienkārši ļoti labi padarījām savu darbu – gan es un Daniels, gan stratēģijas nodaļa. “Alpine” komanda gan slapjā, gan sausā trasē bija pussekundi aplī ātrāka. Mēs gaidījām, ka viņi finišēs ceturtajā un piektajā vietā, bet, tā kā viņu abas mašīnas nefinišēja, izrādījās pretēji.”

Noriss norāda, ka ceturto vietu izcīnījis “tīrā” veidā: “Manuprāt, es visu laiku atrados ceturtajā vietā. Luiss Hamiltons pats avarēja, bet Makss Verstapens izbrauca no trases, kad mēģināja mani apdzīt. Tātad cīnījos par ceturto vietu tīrā veidā. Sacensības bija aizraujošas, lai arī vienas no grūtākajām, ko esmu veicis “Formulā 1″. Tas tādēļ, ka bija ārkārtīgi daudz jākoncentrējas, jo pieļaut kļūdas bija viegli.”

Fernando Alonso startā bija zaudējis pozīciju Norisam, bet vēlāk izstājās dzinēja problēmu dēļ, tāpat kā otrs “Alpine” braucējs Estebans Okons. Konstruktoru kausā šis pavērsiens ir ļoti būtisks, jo pirms Singapūras GP franču vienībai bija neliels, bet stabils pārsvars pār “McLaren”. Tagad britu vienība nokļuvusi priekšā. Alonso atzīst, ka arī pats pilotu kopvērtējumā būtu augstāk par šī brīža devīto pozīciju, ja nebūtu dažādas tehniskas problēmas ar mašīnu.

“Domāju, ka šogad tādā veidā esmu zaudējis kādus 50 punktus, kuriem tagad var pieskaitīt vēl astoņus un kopā dabūjam jau 58 vai 60, kas ir pilnīgi nepieņemami,” fantazē divkārtējais F1 čempions. “Situācija būtu pavisam savādāka, ja man būtu par šiem 60 punktiem vairāk un tādā gadījumā pārējiem vēl būtu jānoņem pa desmit punktiem vai tamlīdzīgi, jo tos es viņiem tad nebūtu ļāvis izcīnīt. Komandu kopvērtējumā mēs būtu daudz tuvāk “Mercedes”. Tas arī daudz labāk atspoguļotu mūsu faktisko ātrumu, par ko esmu lepns, un arī šoreiz būtu izcīnīta piektā vai sestā vieta. Bet pozīcijas kopvērtējumā neataino mūsu faktisko ātrumu.”

F1 kopvērtējums: