Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) nākusi klajā ar informāciju par F1 komandu pārkāpumiem attiecībā uz tēriņu ierobežojumu pārkāpšanu. Tagad oficiāli zināms, ka “Red Bull” vienība iztērējusi vairāk par atļauto summu, taču pārkāpums uzskatāms par nelielu.

Jau kādu laiku aizkulisēs klīda runas, ka “Red Bull” pērn iztērējusi krietni vairāk par atļautajiem 145 miljoniem USD. Tāpat baumoja, ka robežu pārkāpusi “Aston Martin” vienība, taču ne tik lielā mērā. Daļēji šī informācija tagad ir apstiprināta no FIA puses.

“Red Bull” komanda patiesi iztērējusi vairāk, taču, tā kā tas ir mazāk par 5% no pieļaujamās summas, FIA to definējusi kā “nelielu finansiālo pārtēriņu”. Ja netiek pārsniegta 5% robeža, sods par to nebūs skarbs, visticamāk izmērāms naudā, lai gan nav izslēgts arī kāds sportiska rakstura sods.

Tikmēr “Red Bull” sociālajos tīklos izplatījusi “pārsteigumu” un “sarūgtinājumu” par šo FIA paziņojumu. Komanda apgalvo, ka tās iesniegtajos finanšu pārskatos norādītās summas atbilda budžeta ierobežojumiem. Tāpat tā sola izpētīt šo situāciju un turpina apgalvot, ka pārkāpumu nav izdarījusi.

Jau iepriekš bija zināms, ka procesuāla rakstura pārkāpumu veikusi “Williams” komanda, kas līdz noteiktajam termiņam 31. martā nebija iesniegusi pilnvērtīgu finanšu pārskatu par 2021. gadu. Par to šī komanda tika sodīta ar 25 tūkstošiem USD.

Tagad FIA apstiprinājusi, ka arī “Aston Martin” izdarījusi procesuāla rakstura pārkāpumu, bet ir iekļāvusies noteiktajos tēriņu ierobežojumus.