Pēc sestdien notikušās F1 sprinta sacīkstes Makss Verstapens atzīst, ka “Mercedes” komanda Interlagosas trasē izskatās neuzveicama. Viņaprāt, augstāk par ceturto vietu nebūtu sanācis finišēt arī tad, ja netiktu sabojāts priekšējais antispārns un būtu uzmontētas mīkstās riepas.

Startējis ar vidēji cietā sastāva riepām, trešā apļa sākumā Verstapens apdzina Kevinu Magnusenu, spējot nostiprinājās vadībā, taču Džordžs Rasels pēc kāda laika jau bija viņam aizmugurē. Vairākas reizes viņš centās apdzīt “Red Bull” braucēju ceturtajā līkumā, līdz 15. aplī tas beidzot izdevās. Pēc tam Verstapens cīņā ar Karlosu Saincu sabojāja priekšējo antispārnu, zaudēja ātrumu un garām tika arī Luiss Hamiltons.

“Viņi izskatās neuzvarami,” runājot par “Mercedes” sniegumu, pēc sprinta sacīkstes atzina Verstapens. “Pat tad, ja mans antispārns būtu neskarts, es tāpat finišētu ceturtais. Sliktāk vairs nevar būt un vēl tas kontakts ar Karlosu. Bojājums bija niecīgs, bet ar to pietika, lai nolūztu antispārna sānu sekcija un mazliet no pamatnes. Sacensības izvērsās sarežģītākas nekā bijām gaidījuši, nebiju paredzējis, ka riepas tā nolietosies. Pat ar mīkstā sastāva riepām mēs nebūtu bijuši daudz ātrāki. Mums šeit ir acīm redzamas problēmas saglabāt riepas pie dzīvības. Līdz svētdieni tas ir jāatrisina.”

Rasels stāsta, ka, cīnoties ar Verstapenu, bijis dilemmas priekšā: “Ir mazliet grūti, jo šī bija sprinta sacīkste, tādēļ ir jāsaglabā līdzsvars starp risku un ieguvumu. Līdz ar to, lai gan gribēju šo uzvaru, nevēlējos riskēt pārāk daudz, jo tas var neatmaksāties un tad būtu jāstartē no beigām. Tas ir kaut kas traks, kad padomāju, ka abas “Mercedes” mašīnas startēs no pirmās rindas. Svētdienas sacīkstē mums ir jālido. Iespējams, esam tādā situācijā, kurā vajadzētu izmantot katrs savādāku stratēģiju, lai būtu lielākas izredzes uzvarēt. Necerējām, ka mūsu ātrums būs tik labs, bet tas tikai parāda, kādu darbu komanda ir ieguldījusi.”

Luiss Hamiltons startēja vien astotais, bet finišēja trešais. Lai gan priekšā bija Karloss Saincs, “Ferrari” pilotam pienākas starta vietu sods par dzinēja maiņu, līdz ar to Hamiltons startēs no otrās pozīcijas.

“No šī brīža mums jāsadarbojas kā komandai un jānotur pārējie aizmugurē,” sacīja Hamiltons. “Darīsim visu, ko spēsim. Ja riepas labi kalpos un būs labi laikapstākļi, mūsu rokās ir iespēja uzvarēt šajā cīņā.”

Sanpaulu GP sprinta sacīkstes oficiālais video apskats >>