Karloss Saincs ieteicis ieviest sodus tiem pilotiem, kas kvalifikācijās izraisa sarkanos vai dzeltenos karogus. Viņaprāt, mūsdienās “Formulā 1” bieži vien avārijas tiek izraisītas tīšuprāt.

Sodu ieviešana tiek apspriesta jau vairākus gadus. Diskusijas atsākušās pēc tam, kad pagājušajā F1 posmā Brazīlijā Makss Verstapens nepaklausīja komandu un neuzdāvināja sesto vietu Serhio Peresam. Neoficiāli zināms, ka tā bijusi “atriebība” par Peresa avarēšanu Monako GP kvalifikācijā, kas liedza Verstapenam izcīnīt pole position, bet vēlāk atnesa Peresam uzvaru sacīkstē. Verstapens esot pārliecināts, ka Peress avarēja ar iepriekšēju nodomu, liecina baumas, kas šobrīd izplatījušās padokā.

“Ferrari” pilots Saincs toreiz bija pirmais pilots, kurš nonāca notikuma vietā, turklāt nespēja izvairīties no Peresa spēkrata un arī viņa mašīna tika bojāta.

“Nekomentējot to, bija tas ar nolūku vai nebija, domāju, ka šobrīd jau visi piloti vēlas noteikumu, ka pret pilotu, kas izraisa sarkano vai dzelteno karogu, jāvērš kaut kāda darbība,” saka Saincs. “Jo pastāv iespēja, ka pārējo deviņu braucēju iespējas šis pilots ietekmējis ar nodomu, vai varbūt arī nē. Bet par to jābūt sodam. Ja nē, mēs visi sāksim ar to spēlēties. Un pēdējos gados esmu redzējis, ka ar to spēlējas vairāk nekā jūs esat spējuši iegūt informāciju no medijiem.”

Pēc ierašanās Abū Dabī, kur šonedēļ norisināsies F1 sezonas noslēdzošais posms, Peress komentējis baumas par it kā tīšuprāt izraisīto avāriju Monako GP kvalifikācijā. Toreiz viņš avarēja kvalifikācijas pašā izskaņā, pats nodrošinot trešo starta vietu. Sportists noliedzis, ka būtu rīkojies ar nolūku.

“Monako trasē visi mēdz kļūdīties,” sacīja “Red Bull” pilots. “Nav tā, ka tas tika darīts ar nolūku. Mūsdienās ir pieejama visa informācija, ko var iet un apskatīties. Arī pirmajā līkumā es gandrīz avarēju. Toreiz medīju ātrāku apļa laiku. Tajā aplī vienkārši atdevu sevi visu.”

Peresam tika vaicāts, vai Verstapens patiesi uzskata, ka viņš Monako trasē avarējis tīšuprāt. Sportists atzina, ka viss, ieskaitot situācija pirms Sanpaulu GP finiša, izrunāts aiz slēgtām durvīm.

“To, kas notika Sanpaulu, izrunājām komandas iekšienē,” stāsta Peress. “Vienojāmies, ka komandai būs labāk, ja to paturēsim pie sevis. Un tā ir labāk, jo tas nedod pamatu jaunām spekulācijām un ļauj iet tālāk. Tagad atkal varam būt tāda komanda, kāda vienmēr esam bijusi – vienota un spēcīga. Un tā ir komandas prioritāte. Gribam to visu atstāt aiz muguras.”