“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners uzskata, ka Serhio Peress Abū Dabī posmā nevarēja izmantot viena pitstopa stratēģiju, jo priekšējās riepas nodeldēja ātrāk nekā Šarls Leklērs. “Ferrari” pilots Leklērs boksos devās vienreiz, pārspējot Peresu gan sacensībās, gan čempionāta kopvērtējumā cīņā par F1 vicečempiona titulu.

Horners: “Izvēlējāmies dzīties pakaļ un uzbrukt”

Peress pirmais no līderiem iebrauca boksos 15. aplī, kamēr Leklērs riepu maiņu veica sešus apļus vēlāk. Pēc tam meksikāņu pilots otro riepu maiņu veica 33. aplī, pēc kā “Ferrari” izlēma otrajā pozīcijā nonākušo Leklēru boksos vairs nesūtīt. Viņam izdevās noturēt otro vietu līdz finišam, lai gan pēdējos apļos Peress bija strauji pietuvojies.

“Red Bull” vadītājs Kristians Horners skaidro, ka Peresam viena pitstopa stratēģija nebūtu derējusi, jo viņa mašīnas priekšējā labā riepa dila straujāk nekā Leklēram.

“Jūs pa radio dzirdējāt, viņš teica, ka priekšējā riepa ir pagalam, un varēja redzēt, ka “Ferrari” trasē paliks ilgāk,” skaidro Horners. “Problēma būtu tāda, ka Čeko būtu jāveic ļoti, ļoti garš otrais nogrieznis, sešus vai septiņus apļus ilgāks nekā Leklēram, ja mēs izvēlētos viena pitstopa stratēģiju. Izvēle bija starp kļūšanu pavisam lēniem pirms finiša vai arī mēģināšanu atgūt pitstopā zaudēto un uzbrukt. Izvēlējāmies otro. Ja būtu vēl viens aplis, domāju, ka viņš būtu apdzinis Leklēru.”

Peress: “Šoreiz “Ferrari” komanda bija spēcīgāka”

Lai gan, balstoties uz aprēķiniem, komanda Peresam vēstīja, ka viņš būs noķēris Leklēru apli pirms finiša, realitātē “Red Bull” braucējs nenokļuva konkurentam tik tuvu, lai varētu mēģināt apdzīt. Peress norāda, ka svarīgs laiks tika pazaudēts aiz atpalicējiem, kad Pjērs Gazlī kavējās ievērot zilos karogus un nesteidza palaist viņu garām.

“Tur es noteikti zaudēju laiku, iespējams, kādu sekundi vai tamlīdzīgi,” saka Peress. “Skaidri bija redzami zilie karogi, bet viņš pats tobrīd cīnījās par pozīcijām. Šķiet, viņš plānoja veikt apdzīšanu, bet tad tur uzrados es. Domāju, ka viņš man atstās vietu, sāku braukt garām, bet labi, ka pēdējā brīdī nobremzēju, citādi mums būtu sadursme. Normālos apstākļos Pjēram par to būtu jāsaņem sods, bet šī bija pēdējā sacīkste. Esmu priecīgs, ka vienkārši varu doties mājās, neko nediskutēt, jo tā tas reizēm ir.”

Runājot par zaudēto cīņu kopvērtējumā, kā rezultātā “Red Bull” neizdevās pirmo reizi vēsturē sasniegt dubultuzaru pilotu ieskaitē, Peress sacīja: “Tā šeit viss strādā. Dažreiz tu uzvari, dažreiz zaudē. Šajā reizē “Ferrari” un Šarls aizvadīja lielisku sacīksti, lieliski tika galā ar riepām un bija spēcīgāki par mums. Sevišķi līdz pirmajam pitstopam, jo manas riepas jau bija sabeigtas, kas atsaucās uz stratēģiju. Bija diskusija, ka arī mēs varētu izmantot vienu pitstopu, bet riepas nolietojās pārāk strauji. Arī starp pirmo un otro pitstopu nebiju tik ātrs kā vajadzētu, iespējams, atstāju tur kādas divas sekundes.”

Abū Dabī GP oficiālais video apskats >>