Latviešu kartingists Tomass Štolcermanis pagājušajā nedēļas nogalē startēja ASV atklātā čempionāta “SuperKarts! USA SuperNationals 25” sacensībās Lasvegasā, vienā no klasēm sasniedzot uzvaru, bet citā ieņemot otro vietu.

Jau 12. reizi sacensību 25 gadus ilgajā vēsturē tās norisinājās pie “Rio All-Suite Hotel & Casino” viesnīcas izveidotajā trasē. Četru dienu garumā norisinājās treniņbraucieni, kvalifikācija un priekšbraucieni, bet “supersvētdienā”, kā to dēvē amerikāņi, risinājās izšķirošās cīņas.

“X30 Senior” klasē Štolcermanis guva otro vietu, finišējot nepilnas divas sekundes aiz uzvarētāja. Pirmais startēja un finišēja francūzis Evanss Giltērs (Evan Giltaire), ar kuru Štolcermanim iesaistīties cīņā par uzvaru īsti neizdevās. Trešo vietu guva Raiens Norbergs (Ryan Norberg).

Tikmēr “KA100 Senior” klasē Tomasam izdevās pārspēt visus. 20 apļus garajā sacīkstē viņš startēja no pole position, bet no otrās vietas sacensības uzsākušais Alekss Stenfīlds (Alex Stanfield) kāroja pirmo vietu latviešu braucējam atņemt. Abi aizvadīja spraigu dueli, bet pārējie sekoja turpat aizmugurē.

Sestajā aplī Štolcermanis atkrita uz ceturto pozīciju, taču nākamo trīs apļu laikā zaudēto atguva un atkal bija vadībā. Tā arī izdevās nobraukt līdz galam un finišā tuvāko sekotāju apsteigt par 1.4 sekundēm. Cīņā par otro vietu pārākais izrādījās Zakarijs Klemens DeMelo (Zachary Claman DeMelo), bet trešo vietu guva Frenkijs Mosmens (Frankie Mossman).

Jāpiebilst, ka “X30 Senior” klasē sacensībās piedalījās kopumā 87 kartingisti, bet “KA100 Senior” klasē trasē devās 74 braucēji.

Visi rezultāti >>