Vēl šī gada pavasarī kļuva zināms, ka “Aston Martin” nopietni izskata iespēju no 2026. gada ražot savus motorus F1 čempionāta vajadzībām. Tagad komandas vadītājs Maiks Kraks paziņojis, ka no šīs ieceres tomēr izlemts atteikties.

Lorensa Strola pārraudzībā “Aston Martin” komanda pēdējos gados mainījusi ne tikai ārējo veidolu, bet tajā arī investēti prāvi finansiālie līdzekļi. Tiek piesaistīti arvien jauni augsta līmeņa speciālisti, bet Silverstounā tiek būvēta moderna 230 miljonus eiro vērta rūpnīca.

Pagaidām cerētos rezultātus vēl sasniegt nav izdevies, taču jāatceras, ka “Aston Martin” atrodas tikai sava ceļa sākumā – ar pašreizējo nosaukumu tā aizvadījusi vien pirmās divas sezonas. Tajās abās Konstruktoru kausā tika izcīnīta septītā vieta.

Līdz šim “Aston Martin” izmantojusi “Mercedes” ražotos jaudas agregātus, bet komandas vadītājs Maiks Kraks vēl martā pavēstīja, ka tiek izskatīta iespēja sākt ražot savus motorus. Šobrīd zināms, ka pie pozitīva lēmuma nav izdevies nonākt. 2026. gadā, spēkā stājoties jaunajiem tehniskajiem noteikumiem, “Aston Martin” turpinās pirkt dzinējus no cita ražotāja. Var noprast, ka plāns ir turpināt sadarbību ar “Mercedes”.

“Esam izvērtējuši visus vajadzīgos variantus un sprieduši par mūsu situāciju turpmākajiem gadiem,” sacīja Kraks. “Esam ļoti, ļoti apmierināti ar mūsu pašreizējo partneri, kas piegādā jaudas agregātus, tādēļ no šādas ieceres nolēmām atteikties.”