Konkrēti nenosaucot Serhio Peresa vārdu, Makss Verstapens izteicies, ka braucējam, kurš nespēj konkurēt ar komandas biedru, jāspēj samierināties ar otrā pilota lomu.

Aizvadītajā F1 sezonā bija epizodes, kad Verstapens gandrīz vai pārspīlēti centās parādīt savu pirmā pilota statusu, taču dažkārt, sevišķi sezonas pirmajā pusē, līdzīgi rīkojās arī Peress. Lielākais skandāls izcēlās pēc Brazīlijas posma, kurā Peress atdeva pozīciju Verstapenam, lai viņš varētu pacīnīties ar priekšā braucošajiem, taču, neguvis panākumus, atteicās atdot vietu atpakaļ pāriniekam.

“Es neminēšu konkrētus vārdus, bet pilotam ir jāpieņem sava loma,” intervijā “Viaplay” uzsvēra Verstapens. “Daži piloti to nespēj un tad viss saiet pilnīgā grīstē. Tad arī viņi komandā vairs nespēj noturēties ilgi. Nevar visu laiku dzīvot pasaku valstībā.”

Kā labu piemēru Verstapens minēja Valteri Botasu, kurš “Mercedes” laikos, lai arī vienmēr pirms sezonas gatavojās cīņai par titulu, tomēr atzina sakāvi, ja kļuva skaidrs, ka viņam šādu izredžu visdrīzāk nebūs.

“Katru sezonu tu sāc no jauna,” saka Verstapens. “Bet, ja pēc dažām sacīkstēm saproti, ka atkal nevarēsi cīnīties, tev ir jāpieņem sava loma. Valteri aizvien turpināja gūt pjedestālus, uzvarēja dažās sacīkstēs un startēja no pirmās pozīcijas. Bet tev vienkārši jāpieņem, ka pilots, kurš brauc tev līdzās, ir nedaudz labāks. Tas ir normāli, tā mēdz būt.”

Niko Rosbergs savulaik atteicās šādi pieņemt otrā pilota lomu, kā rezultātā viņa attiecības ar Luisu Hamiltonu krietni pabojājās. Tomēr Rosbergs 2016. gadā spēja kļūt par čempionu, uzreiz pēc kā noslēdza savu karjeru.

“Maksam ir bijuši labi komandas biedri,” intervijā “Sport1” pauž Rosbergs. “Tomēr ne Gazlī, ne Peress nav viņa līmenī. Serhio dažkārt ir bijis tuvu Verstapenam, bet ar vienādām mašīnām, manuprāt, tikai Hamiltons varētu pabraukt līdzīgi. Drīz Makss būs pirmajā pieciniekā starp visiem F1 braucējiem. Viņa vārds būs līdzās Sennam, Šūmaheram un Hamiltonam.”