Šodien tika apstiprināts, ka čempionvienībai “MP Motorsport” pievienojies indiešu pilots Džehans Daruvala, līdz ar ko šobrīd zināmi visu komandu sastāvi gaidāmajai F2 sezonai.

Pagājušajā gadā titulu izcīnīja Felipe Drugovičs, bet viņa pārstāvētā “MP Motorsport” vienība uzvarēja komandu ieskaitē. Atbilstoši noteikumiem, brazīlietis vairs nedrīkstēs startēt F2 čempionātā. Viņš kļuvis par F1 komandas “Aston Martin” attīstības braucēju.

No tiem sportistiem, kuri pagājušajā gadā aizvadīja pilnu F2 čempionāta sezonu, šogad vairs čempionātā nestartēs arī igaunis Juri Vips, Marino Sato, Liams Lavsons, Logans Sardžents un Markuss Armstrongs. Sardžents kā vienīgais no pērnā gada dalībniekiem nodrošinājis vietu F1 čempionātā, kur šosezon pārstāvēs “Williams” nometni. Armstrongs vienojies ar “Chip Ganassi” komandu par startēšanu “IndyCar” seriālā, bet Lavsons šo gadu pavadīs Japānā bāzētajā “Super Formula” čempionātā. Vipa nākotne vēl neskaidra, iespējams, viņš karjeru turpinās Amerikā.

Tikmēr “MP Motorsport” sastāvu papildinājuši jau pieminētais Daruvala, kā arī Deniss Haugers – pērn abi startēja “Prema” vienības rindās. Daruvala iepriekšējā sezonā izcīnīja septīto vietu, Moncā pirmo reizi karjerā uzvarot galvenajā sacīkstē. Pirms tam viņa panākumu kontā bija trīs uzvaras sprinta sacensībās. Tomēr vietu “Red Bull” junioru programmā indietis ir pazaudējis, ņemot vērā, ka trīs sezonu laikā augstākus panākumus gūt nav izdevies.

“ART Grand Prix” komandā turpinās startēt pagājušā gada vicečempions Teo Puršērs, bet viņa komandas biedrs būs 2022. gada “Formula 3” čempions Viktors Martēns. Jāpiebilst, ka debijas sezonu F2 kategorijā aizvadīs arī pērn aiz Martēna F3 kopvērtējumā palikušie braucēji Zeins Melonī, Olivers Bīrmans, Isaks Hadžars un Romans Staneks. Debijas sezonu piedzīvos arī F1 zvaigznes Šarla Leklēra brālis Arturs – viņš pagājušajā gadā F3 kopvērtējumā bija sestais.

Savukārt pirmo pilno F2 sezonu kopš 2019. gadā Spā-Frankošampas trasē piedzīvotās smagās avārijas aizvadīs Huans Manuels Korea.

2023. gada F2 komandu sastāvi: