Bahreinas GP pirmajā sezonas kvalifikācijā ātrāko apļa laiku pēdējā kvalifikācijas kārtā uzrādīja Makss Verstapens, kuram blakus pirmajā starta rindā stāsies komandas biedrs Serhio Peress, kamēr sīvākie “Red Bull” konkurenti izrādījās “Ferrari” komanda.

Q1

Pirmajā kvalifikācijas kārtā lielākais pārsteigums bija Pjēra Gaslī palikšanas aiz svītras, kamēr francūzim pievienojās visi trīs debitanti Niks de Vrīss, Oskars Piastri un Logans Saržants, kā arī “Haas” pilots Kevins Magnusens. Interesanti, ka cīņā par iekļūšanu otrajā kvalifikācijas kārtā Saržants uzrādīja identisku rezultātu ar Lando Norisu, kurš tika tālāk pateicoties ātrāk uzrādītam rezultātam.

Q2

Bahreinas GP otrajā kvalifikācijā neveiksmīgu apli veica Alekss Albons, kurš izbrauca no trases un palika aiz svītras. “Williams” pilotam pievienojās Juki Cunoda, kuram pirmajā posmā ir izdevies pārspēt komandas biedru kvalifikācijā, kā arī abi “Alfa Romeo” piloti Guanjū Žou un Valteri Botass, un “McLaren” līderis Lando Noriss.

Q3

Izšķirošajā cīņā par starta pozīcijām pirmajā starta rindā sākās arī stratēģiska plānošana par riepu sastāviem, kas jāsaglabā uz sacīksti. No līderiem tikai Šarls Leklērs ir saglabājis svaidu mīkstāko riepu sastāvu sacīkstei, kamēr pārējiem pilotiem, kuri startēs pirmajās trīs starta rindās ir atlikuši tikai lietoti mīkstāko riepu sastāvi.

Makss Verstapens bija ātrākais jau pēc pirmā mēģinājuma un otrajā vēl palielināja savu pārsvaru pār sekotājiem. Šarls Leklērs ar pirmo apli bija uzreiz aiz Verstapena, tomēr neveicot otro mēģinājumu, zaudēja vietu pirmajā starta rindā Serhio Peresam.

Fernando Alonso, kurš ir nedēļas nogales lielākā pārsteiguma autors, tomēr viena apļa ietvaros nespēja cīnīties ar “Red Bull” un “Ferrari” pilotiem, ieņemot piekto vietu kvalifikācijā, taču “Aston Martin” ir pārliecināti, ka sacīkšu režīmā viņiem ir priekšrocības vismaz pret “Ferrari” komandu, kas teorētiski ļauj cerēt uz goda pjedestālu.

Kvalifikācijas rezultāti

Kļūsti par F1LV patronu!