Kimi Raikonens NASCAR Cup Series čempionātā atgriezīsies jau šī mēneša izskaņā un startēs trasē, kurā viņš guva savu pēdējo Formula 1 uzvaru – Circuit of the Americas Ostinā.

Somu pilots debitēja Cup Series čempionātā kopā ar komandu PROJECT91, kuras mērķis ir dot iespēju pilotiem ārpus NASCAR čempionāta izmēģināt spēkus amerikāņu auto sacīkšu vpopulārākajās sērijās. Raikonens startēja Votkinsglenas trasē, kur izstājās pēc sadurmes, bet sacīkšu laikā nodemonstrēja atzīstamu tempu.

“Man bija daudz jāapgūst ļoti īsā laikā, taču visi bija ļoti pretimnākoši un jāsaka, ka NASCAR ir pamatīgs izaicinājums,” atzina Raikonens. “Šoreiz es būšu man pazīstamā trasē un vismaz tā mācību sadaļu būs zināma. Es vēlos gūt prieku, taču man ir svarīgs arī rezultāts.”

Iepriekš savas karjeras laikā Raikonens startēja NASCAR čempionātā, tomēr zemākajās klasēs. Ostinas trasē Kimi Raikonens uzvaru izcīnīja 2018.gadā, vēl startējot “Ferrari” sastāvā. Ostinas posms NASCAR čempionātā risināsies 26.martā.

Interesanti, ka ASV NASCAR čempionāta popularitāte paliek neapstrīdama pat neskatoties uz Formula 1 popularitātes kāpumu. Iepriekšējā nedēļas nogalē risinājās F1 sezonas atklāšanas posms Bahreinā (ESPN noskatījās 1,318 miljoni skatītāju), IndyCar čempionāts sākās Floridā (NBC noskatījās 1,189 miljoni skatītāju) un NASCAR notika posms Lasvegasas ovālā, kuru FoxTV noskatījās 3,991 miljoni skatītāju.

COTA trasē Ostinā NASCAR startēs vēl viens ‘viesstrādnieks’ – IMSA čempions Džordans Teilors, kurš “Hendrick Motorsport” sastāvā aizstās 2020.gada čempionu Čeisu Eliotu, kurš joprojām atkopjas pēc kājas lūzuma, kas gūts snovborda incidentā.

Detalizētāk par Formulu 1 (podkāsti, raksti, tehniskie attēli) – mūsu Patreon lapā!