Septiņkārtējais F1 čempions Luiss Hamiltons uzskata, ka uz šo brīdi Mercedes formulas sacīkšu režīmā par aptuveni pusotru sekundi aplī atpaliek no Red Bull. Viņš atzīst, ka šobrīd izcīnīt uzvaras nav reāli.

Jau pērn, kad spēkā stājās jaunie tehniskie noteikumi, Mercedes mocījās ar savas mašīnas nepilnībām. Tajā pašā laikā tika pausta pārliecība, ka, turpinot attīstīt spēkratu pareizajā virzienā, tās iespējams novērst un ātrumu atgūt. Šī gada pirmais posms Bahreinā pierādīja, ka ietais ceļš tomēr nav izrādījies pareizs. Hamiltons finišēja piektais, bet Džordžs Rasels – septītais.

“Pagājušajā gadā bija problēmas ne tikai taisnēs,” atzīst Hamiltons. “Līkumos mēs bijām līdzīgāki pārējiem, bet arī tur, iespējams, tomēr zaudējām. Šogad stāsts ir pamatā par līkumiem. Taisnajos gabalos esam ātri, bet konkurentiem līkumos un to izejās labāk strādā mašīnas aizmugure. Domāju, ka sacensībās Bahreinā viņi nebrauca pilnā ātrumā, līdz ar to ir vēl ātrāki nekā izskatījās. Pašlaik sacīkšu režīmā atpaliekam kādu pusotru sekundi aplī.”

Bahreinas GP bija redzams, ka Mercedes pašlaik ir trešā vai pat ceturtā ātrākā mašīna, ko apstiprina arī Hamiltons.

“Lai mēs tagad varētu uzvarēt, jāizstājas Red Bull un Ferrari mašīnām un varbūt arī Aston Martin,” titulētais pilots spiests atzīt. “Tomēr tas nenozīmē, ka nevaram viņus panākt.”

Pēc posma Bahreinā Hamiltons sacīja, ka komanda nav ieklausījusies viņa vārdos, kad sportists iepriekš paudis bažas par mašīnas attīstības virzienu.

“Varbūt es neizvēlējos pašus atbilstošākos vārdus, bet ir brīži, kad tev nav jābūt vienisprātis ar konkrētiem darbiniekiem komandā,” pirms sacensībām Saūda Arābijā paskaidro Hamiltons. “Svarīgi, ka mēs turpinām komunicēt, turpinām strādāt kopā un man aizvien ir simtprocentīga paļāvība uz komandu.”

Pēdējās uzvaras Hamiltons izcīnīja 2021. gada sezonā.