Šī gada Formula 1 sezona sākās tāpat kā noslēdzās abas iepriekšējās – ar Verstapenu tabulas galvgalī, pierādot, ka secinājumi, kas tika izdarīti pēc pirmssezonas testiem, izrādījās pareizi. Protams, iemirdzējās pāris tendences, kas liek domāt, ka sezona nebūs tik vienmuļa, kā varētu šķist. Viens no galvenajiem iemesliem – testi notika turpat, kur pirmais posms. Tagad laiks pavisam citādai trasei Saūda Arābijā!

Buļļi jaunā aplokā

Asfalts Džidas trasē nav tik abrazīvs kā Bahreinā, kas ļauj “Pirelli” sagatavot par vienu soli mīkstākus riepu komplektus. Tikmēr pati trases konfigurācija ievērojami atšķiras no Sakiras. Saūda Arābijā nav laika uzelpot – vienu ātru līkumu nomaina nākamais. Lai gan garas taisnes Bahreinā ir krietni vairāk, vidējie ātrumi ir augstāki tieši Džidā.

Šīs acīmredzamās atšķirības liek domāt, ka spēku samēri, salīdzinot ar pirmo posmu, varētu būt atšķirīgi. Verstapens joprojām ir izteikts favorīts, taču “Ferrari” viena apļa ātrums un “Aston Martin” izturība garākos nogriežņos liek domāt, ka viss vēl nav akmenī iekalts.

Tāpat nevar aizmirst, ka mašīnu izturība spēlē krietni lielāku lomu sezonas sākumā. Pērn Verstapens izstājās divos no pirmajiem trim posmiem. Šī sezona sākās ar neveiksmi “Ferrari” nometnē, tomēr nav teikts, ka svaru kausi nevar nosliegties pretēji. Paredzams, ka vēdera vīruss, kas nomocīja Maksu nedēļas pirmajā pusē būs aiz muguras brīdī, kad sāksies lielās cīņas.

Alonso otrā elpa

Vecais buks Fernando beidzot nav aizšāvis garām ar komandas izvēli. “Aston Martin” Bahreinā izteikti pierādīja, ka viņu mašīnas riepas dilst krietni lēnāk kā galvenajiem konkurentiem. Iespējams, Saūda Arābijā tam nebūs tik liela loma, taču ātrums arī ar jaunām riepām un Fernando spēja fantastiski adaptēties pie jaunās mašīnas stūres ļauj spāņu braucēja faniem cerēt uz vēl kādu pjedestālu.

Ja mašīnas ātruma ziņā “Aston Martin”, “Ferrari” un “Mercedes” liekami gandrīz blakus, tad braucēju potenciāls vislielākais ir tieši “Aston Martin” komandai. Konkurenti savu sastāvu nemainīja, bet Fernando rīcībā beidzot būs dati par mašīnas uzvedību, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kas pietrūka Lensa Strola rehabilitācijas procesā.

Kanādietis joprojām nebūs par visiem 100 procentiem gatavs, tomēr divas nedēļas ir pietiekami ilgs periods, lai ļautu kauliem dzīt, liekot domāt, ka atstatums starp abiem “Aston Martin” braucējiem varētu samazināties. Pie tam pagājušais posms bija Strola pirmā pieredze pie AMR23 modeļa stūres.

Grafiks: Pirelli

Pirmkārt, jāfinišē

“Ferrari” komanda šogad tikusi pie jauna galvenā sacīkšu stratēģa. Jau pirmajā posmā redzējām visai interesantu lēmumu – pietaupīt mīkstākā sastāva riepas, upurējot izdevību startēt no pirmās rindas. Bahreinā starta pozīcijai nav tik izšķiroša nozīme, tādēļ vienādos apstākļos Šarls Leklērs var iesaistīties cīņā par pole position.

Te skaistā pasaka beidzas. Dzinēja komponenšu skaits ir ļoti ierobežots, tomēr “Ferrari” pirmās izmaiņas paguva veikt vēl pirms Bahreinas GP, kur izstājās dzinēja defekta dēļ. Šis būs tikai otrais posms un Šarlam jau nāksies izciest 10 starta pozīciju sodu. Sarkano ātrums šai trasē visas nedēļas nogales garumā būs viena no aizraujošākajām lietām, kam sekot līdzi.

Vai viss ir tik slikti?

“McLaren” komandas līdzjutējiem pēc Bahreinas turpinājās ziemas depresija, ieslīgstot vēl dziļāk bezcerībā, tomēr viss nav tik bezcerīgi, kā varētu šķist. Arī pērn Sakirā “McLaren” bija bezcerīgi, taču prata atkopties, jau nākamajā posmā Džidā pārliecinoši finišējot punktos. Oskaram Piastri debija neizdevās kā iecerēts, bet Noriss pierādīja, ka vismaz Q2 ir sasniedzama.

Lai gan ticība “McLaren” spējām sasniegt finišu bez tehniskām ķibelēm neizskatās spīdoša, Lando Norisa ātrums pēc vairākiem pitstopiem izskatījās ļoti cienījams. Pat braucot ar mazāk nodilušām riepām, fakts, ka viņam izdevās atgūt zaudēto apli pret vairākiem vadošo komandu braucējiem liecina, ka dienā, kad nevajadzēs veikt 5 pitstopus, punkti pilnīgi noteikti ir sasniedzami. Tehnoloģiju priekšrocība attiecībā pret šī brīža konkurentiem liek domāt, ka atgriešanās sešu vadošo komandu lokā nebūs jāgaida pārāk ilgi.

Grafiks: F1LV

Vai viss ir tik labi?

Viena no komandām, kas sezonas sākumā pozitīvi pārsteidza, bija “Williams”. Dīvainais lēmums šķirties no Josta Kapito, kombinācijā ar vājiem rezultātiem jau vairākus gadus un tehniskā vadītāja trūkumu, neliecināja neko labu, tomēr šoreiz jāuzslavē abi braucēji.

Alekss Albons prata ne tikai aizlauzties līdz labāko desmitniekam, bet ar nolietotākām riepām noturēt Juki Cunodu sev aizmugurē. Tikmēr Logans Sardžents bija labākais no šīs sezonas debitantiem, par mata tiesu paliekot aiz iespējas startēt Q2 un sacīkstēs turoties mazāk kā pitstopa attālumā no sava daudz pieredzējušākā komandas biedra.

Kamēr vadošās komandas cīnās ar izturību, bet vidus ešalons labo ziemā sastrādātās kļūdas, šī ir labākā izdevība “Haas”, “Williams”, “Alfa Romeo” un “AlphaTauri” iesaistīties cīņās par punktiem, kurus sezonas otrajā pusē būs daudz grūtāk gūt.

Kļūsti par F1LV patronu!
Piedalies F1 prognožu spēlē!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!