Fernando Alonso pēc Saūda Arābijas GP apbalvošanas ceremonijas tika piešķirts sods, kas lika viņam šķirties no trešās vietas, tomēr pēc rūpīgas analīzes papildus sods ir anulēts, saglabājot rezultātus atbilstoši pozīcijām sacensību finišā.

Lai gan Fernando Alonso veica labāku startu par pole position ieguvēju Serhio Peresu, vadības grožus nācās atdot jau ceturtajā aplī, turklāt “Aston Martin” braucējam tika piešķirts 5 sekunžu sods, jo viņa mašīna atradās pārāk tālu pa kreisi no paredzētās starta pozīcijas. Alonso šo sodu izcieta drošības mašīnas fāzes laikā un finišēja trešais, tiekot pie karjeras simtā pjedestāla.

Vēl pēc apbalvošanas ceremonijas Alonso tika piešķirts 10 sekunžu sods, jo “Aston Martin” mehāniķi pieskārās mašīnai soda izciešanas laikā. Tā rezultātā uz trešo vietu pakāpās Džordžs Rasels, kurš arī tika aicināts uz pēcsacīkšu preses konferenci.

Ja “Aston Martin” būtu laicīgi zinājuši par papildus sodu, iespējams, pēdējā sacīkšu nogrieznī tiktu izmantota atšķirīga taktika, lai iekrātu nepieciešamo 10 sekunžu pārsvaru. Komanda centās pierādīt savu taisnību, aizbildinoties, ka līdzīgās situācijās pirms tam konkurenti nav sodīti, jo mehāniķis neveica nekādas darbības mašīnai, kas varētu sniegt priekšrocības šo 5 sekunžu laikā.

Līdz ar rezultātu atjaunošanu Alonso atguva 100. pjedestālu, nonāca 14 punktu attālumā no Maksa Verstapena kopvērtējumā, kā arī atbīdīja Džordžu Raselu no ceturtās uz sesto vietu, kurš šīs situācijas rezultātā tomēr netika pie trim papildus punktiem.

Saūda Arābijas GP – rezultāti