Meksikas ralliju ar vēsturisku uzvaru noslēdza franču ekipāža Sebastiens Ožjē un Vinsents Landē no Toyota. Otro vietu sīvā cīņā izrāva beļģi Tjērī Noivils un Martins Vidage no Hyundai, bet pjedestālu noslēdza vēl viena Toyota ekipāža briti Elvins Evanss un Skots Martins.

Meksikas WRC rallijs atgriezās kalendārā pēc divu sezonu pārtraukuma. Šis ir ne tikai pirmais grants rallijs šosezon, bet arī pirmais liela augstuma rallijs hibrīdu ērā. 2,5 km augstumā retinātais gaiss vienmēr ir sagādājis jaudas zudumu iekšdedzes dzinējiem, tāpēc elektriskā piedziņa no hibrīda sistēmas ir sevišķi svarīga. Smagajos Meksikas ceļos līdz šim pa vairākām uzvarām izcīnījuši ir tikai Sebastiens Lēbs un Sebastiens Ožjē. Abiem izdevies izcīnīt pa sešām uzvarām.

Pirmā diena

Rallijs iesākās ceturtdien ar diviem pilsētas ātrumposmiem. Abos uzvarēja Zviedrijas uzvarētājs un kopvērtējuma līderis Ots Tanaks, taču īstais rallijs iesākās nākamajā dienā. Piektdienas pirmais posms bija ļoti sarežģītais El Chocolate. Tanakam galvenais uzdevums bija nezaudēt pārāk daudz laika, jo igaunim kopvērtējuma pozīcijas dēļ nācās braukt pirmajam un tīrīt ceļu pārējiem. Tomēr tā nebija Tanaka lielākā problēma, jo jau pirmajā rīta ātrumposmā igauņa Ford Puma spēkratam atteica turbīna. Tanaks gan spēja veikt visu rīta cilpu, tomēr zaudēja vairāk nekā 12 minūtes. Nedienas M-Sport vienībai turpinājās ar avārijām gan Pjēra Luī Lubē, gan Džordana Serderida izpildījumā. Abi bija spiesti izstāties. Tikmēr ar divām ātrumposmu uzvarām vadībā izvirzījās soms Esapeka Lapi no Hyundai, taču astoņkārtējais pasaules čempions Sebastiens Ožjē ar vienu ātromposma uzvaru rīta cilpu noslēdza vien 1,4 sekundes aiz Lapi. Rītu ar smagu avāriju noslēdza Toyota sportists Takamoto Katsuta, kurš nolidoja no kraujas un bija spiests izstāties.

Identiska tendence sekoja arī otrajā cilpā un Lapi ar divām uzvarām mazliet palielināja savu pārsvaru, bet Ožjē ar vienu ātrumposma uzvaru cieši sekoja. Vakars tika noslēgts ar diviem superspeciālajiem ātrumposmiem. Tajos vēl vienu uzvaru iekrāja Lapi, bet dienu ar ātrāko laiku noslēdza spāņu veterāns Dani Sordo. Esapekas Lapi pārsvars pār Ožjē pieauga līdz 5,3 sekundēm.

Tjērī Noivils
Tjērī Noivils Meksikas WRC parādīja savu cīņassparu

Otrā diena

Sestdiena, tāpat kā piektdiena, iesākās ar drāmu. Jau pirmajā rīta ātrumposmā avarēja un izstājās rallija līderis Esapeka Lapi! Tas, pēc kārtējās ātrumposma uzvaras, atstāja Ožjē vientuļā 27 sekunžu vadībā. Tomēr rīta cilpas atlikušos trīs ātrumposmus dominēja Tjērī Noivils, kurš pēc Lapi avārījas bija pakāpies uz trešo vietu un sāka tuvoties Elvina Evansa pozīcijai.

Otrajā cilpā Lapi avārijas radīto bojājumu dēļ pirmais ātrumposms tika atcelts. Nākamajos divos jau atkal uzvarēja Ožjē un Noivils. Diena noslēdzās ar diviem superspeciālajiem ātrumposmiem, kuros abos ātrākais bija Tanaks. Igaunis pēc piektdienas ķibelēm bija nokrities līdz pat 26. pozīcijai, taču sestdienu noslēdza jau 11. vietā, bet gandrīz 2 minūtes aiz punktu pozīcijām. Tikmēr rallija līderis Ožjē uzaudzēja jau 35,8 sekunžu pārsvaru, bet Evansa pārsvars pār Noivilu bija sarucis vien līdz 4,3 sekundēm.

Trešā diena

Svētdiena tika aizvadīta saasinātā intrigā cīņā par otro vietu. Divus ātrumposmus uzvarēja Tjērī Noivils, taču ļoti svarīgu uzvaru rallija garākajā ātrumposmā izcīnīja Evanss. Pirms pēdējā Powerstage atstarpe starp abiem censoņiem bija vien 2,7 sekundes. Beidzot labas ziņas arī M-Sport nometnē – Ots Tanaks apdzina WRC2 sportistus Adrienu Furmo un Kajetanu Kajetanoviču un nokļuva devītājā vietā absolūti. Pēdējā Powerstage Tanaks neatstāja nekādu rezervi un uzstādīja laiku, kuru pārspēt spēja vien Ožjē. Ļoti neveiksmīgi iesākto ralliju igaunis spēja pamest ar sešiem nopelnītiem kopvērtējuma punktiem. Tikmēr cīņā par otro vietu vien 0,2 sekundes lēnāk par Tanaku nobrauca Noivils. Evanss savukārt ar mazliet bojātu mašīnas piekari darīja visu, ko spēja, tomēr ātrumposmu veica par 3,1 sekundi lēnāk par Noivilu. Tas nozīmēja, ka Noivils pēdējā brīdi apdzina Evansu par nieka 0,4 sekundēm. Tikmēr jaunu rekordu ar septiņām uzvarām Meksikas WRC rallijā uzstādīja meistars Sebastiens Ožjē. Francūzis, kurš neaizvada pilnu sezonu, atkal ir izvirzījies kopvērtējuma vadībā, turklāt atklāja, ka startēs arī nākamajā posmā Horvātijā, kur uz asfalta pirmā starta pozīcija būs ļoti vērtīga. Vai tiešām redzēsim cīņu par devīto čempiona titulu vecmeistara izpildījumā?

Pieminēšānas vērti ir WRC2 klases rezultāti. Savā pirmajā startā Toksport komandā ar Škoda spēkratu uzvarēja bijušais M-Sport braucējs Gass Grīnsmits, kurš finišēja arī sestais absolūti. Pēc tehniskām problēmām ar Furmo spēkratu, uz otro vietu pakāpās aktuālais čempions Emils Lindholms, bet pjedestālu noslēdza Olivers Solbergs.

Meksikas WRC rezultāti
Meksikas WRC rezultāti
Braucēju kopvērtējums
Braucēju kopvērtējums
Komandu kopvērtējums
Komandu kopvērtējums