Pagājušā gada F1 titula pretendents Šarls Leklērs atzinis, ka netic Ferrari komandas izredzēm šajā nedēļas nogalē cīnīties par uzvaru Austrālijas posmā.

Jaunā sezona Ferrari sākusies ne tuvu tik cerīgi kā iepriekšējā – komanda acīm redzami atpaliek no Red Bull, turklāt ir problēmas ar tehnisko izturību. Tā visa rezultātā pēc sacensībām Bahreinā un Saūda Arābijā Ferrari ieņem vien ceturto vietu Konstruktoru kausā.

Pirms gada Melburnas trasē Leklērs izcīnīja uzvaru, kas bija jau otrā sezonā, un skaidri pieteica sevi kā kandidātu uz čempiona troni.

“Šogad uz šo sacīksti dodamies atrodoties atšķirīgā situācijā nekā pagājušajā gadā,” viņš stāsta. “Mūsu sniegums neapšaubāmi nav tik labs kā pērn. Nedomāju, ka šajā nedēļas nogalē no mums sagaidāmi kādi brīnumi.”

Sevišķi izteikti Ferrari ātruma trūkst sacīkšu režīmā, kvalifikācijā izredzes ir daudz lielākas. Vai viņš cer vismaz uz pirmo starta vietu?

“Kvalifikācijās kopš sezonas sākuma esam bijuši diezgan ātri,” atzīst Leklērs. “Tas, uz ko mums jāskatās, ir sacīkšu režīms, jo tajā mašīna izskatās ārkārtīgi sagurusi. Kad visi apstākļi ir īstie, šķiet, varam izvilkt veiktspēju no šīs mašīnas. Tomēr ikreiz, tiklīdz apstākļi mainās, kad mašīna ir smagāka, kas, protams, rada papildus ierobežojumus, sākas grūtības. Es ticu, ka kvalifikācijā būsim diezgan tuvu līderiem, vismaz ceru, ka tā būs, taču sacīkstē aina visticamāk būs diezgan līdzīga kā iepriekš.”