Daniels Rikjardo atzīst, ka viņa izredzes piepildīt sākotnējo plānu un nākamgad atgriezties F1 pasaules čempionātā nav lielas. Austrāliešu pilots uzsver, ka viņu interesē vieta tikai kādā no vadošajām komandām.

Kad Rikjardo šķīra sadarbību ar “McLaren”, sportists paziņoja, ka ņems vienas sezonas pārtraukumu, lai pēc tam turpinātu F1 karjeru ar jaunu spēku un iedvesmu. Tomēr šobrīd arvien vairāk izskatās, ka nevienā no vadošajām komandām viņam vieta varētu neatrasties.

“Tas mani nebaida,” intervijā “Top Gear” atzīst Rikjardo. “Nekad jau nav bijis savādāk. Kad pametu sacīkstes, labi zināju, ka tas ir risks. Bet tas arī skaidri parāda, ko es negribu. Es negribu vienkārši kaut kādu vietu nākamajā gadā, lai arī ļoti atkal gribu braukt sacīkstēs. Negribu tā vienkārši sākt visu no nulles, vēlreiz no jauna būvēt savu karjeru. Tā nav augstprātība. Vienkārši esmu jau tam periodam pagājis garām. Nedomāju, ka tas mani varētu stimulēt un dotu man otro elpu, ko pašlaik meklēju. Tas iespēju loku sašaurina, bet es zinu, ka tikai kādā no vadošajām komandām varēšu parādīt savu labāko sniegumu un turpināšu attīstīties. Manas acis ir vērstas šādu iespēju virzienā.”

Šogad Rikjardo ir “Red Bull” testpilots, viņam ir iespēja strādāt simulatorā un piedalīties dažādos F1 šovu braucienos. Tāpat sportistam beidzot ir laiks sevi veltīt arī citām nodarbēm.

“Divi lielākie projekti [DR3 X St Hugo Wines] ir vīns un apģērbu bizness [Enchante by Daniel Ricciardo],” stāsta Rikjardo. “Tās ir lietas, kas man patiešām sniedz baudu un kurās es investēju. Tie ir mani mazie hobiji. Es saku hobiji, bet tas pamazām pārvēršas par kaut ko vairāk. Bet pašlaik tās ir papildus jaukās nodarbes. Un vēl es varu veltīt laiku sev. Godīgi sakot, kādus divus mēnešus pat netrenējos, jo gribēju atpūsties. Tagad esmu tajā visā atpakaļ, gribu atkal būt formā. Visā šajā procesā esmu daudz ko jaunu iemācījies.”