Valteri Botass iesaistījies bankrotējušās “KymiRing” sacīkšu trases glābšanā savā dzimtenē Somijā. Trase tika pabeigt, taču šobrīd ir bankrotējusi un tā arī nav izmantota.

Trases būvniecība tika pabeigta 2019. gadā un atbilst standartiem, kas ļauj uzņemt gan “MotoGP” motošosejas čempionāta sacensības, gan “Formula 1” posmu. Plānus rīkot pirmās sacīkstes izjauca “Covid-19” pandēmija un arī iespēju tās aizvadīt bez skatītājiem īstenot neizdevās, jo laikus nebija pabeigta boksu un dalībnieku parka zona.

Projekta atdzimšana bija plānota 2022. gadā, ar mērķi šogad trasē aizvadīt “MotoGP” posmu. Tomēr pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā radās jaunas problēmas, ieskaitot nedienas ar piegāžu ķēdēm un valsts politikas virziena maiņu, līdz ar to arī šīm iecerēm realizēties nebija lemts.

“KymiRing” trase ir ieguvusi FIA homologāciju, taču finansiālo problēmu dēļ bankrotējusi. F1 pilots Botass atklāj, ka šobrīd veic pārrunas ar trases pārstāvjiem, mēģinot noskaidrot, vai viņa ieguldījums var palīdzēt trasei piedzīvot nonākšanu sacensību apritē.

“Es ļoti gribētu, lai Somijā ir pilnvērtīga sacīkšu trase, starptautiska līmeņa trase,” stāsta Botass. “Lieta tāda, ka uzņēmums, kas pārvalda trasi, šobrīd ir bankrotējis. Līdz ar to ceļš nebūs viegls.”

Tiek ziņots, ka “KymiRing” ir parādā 25 miljonus eiro un tai ir neapmaksāti rēķini saistībā ar sacensību atcelšanu. Atcelt nācās ne tikai “MotoGP” posmu, bet arī “Nitro RX” rallijkrosu un pasaules motokrosa čempionāta sacensības, kas arī bija plānotas trases teritorijā.

“Esmu sazinājies ar viņiem, lai noskaidrotu, vai varu kaut ko palīdzēt, kaut ko darīt lietas labā,” skaidro Botass. “Pasgaidām bijušas tikai sarunas. Taču tas viss nav viegli. Somijā arī ir kārtīga ziema, kas nozīmē, ka ziemā tur braukt nedrīkstēs. Skatīsimies, vai būs kādas iespējas.”