Aizvadītajā naktī noslēdzās izšķirošie kvalifikācijas braucieni cīņā par “Indy 500” vadošajām starta vietām, pole position izcīnot “Chip Ganassi Racing” komandas spāņu pilotam Aleksam Palou.

Tieši Palou ir “IndyCar” kopvērtējuma līderis pēc aizvadītiem pieciem posmiem, bet pirmo uzvaru šosezon sportists izcīnīja pirms vairāk kā nedēļas turpat Indianapolisā notikušajās sacensībās trases līkumotajā versijā. Tagad priekšā leģendārās “Indy 500” sacensības, kas tiks aizvadītas trases ovālā jau šajā nedēļas nogalē, 28. maijā.

Izšķirošajā “Fast Six” kvalifikācijā Palou četru apļu summā uzrādīja vidējo ātrumu 234.217 jūdzes stundā (376.935 km/h).

“Šis man nozīmē visu pasaule,” pēc uzvaras kvalifikācijā atzina Palou. “Zinājām, ka būs grūti, bet viņi man iedeva visātrāko mašīnu. Skatīties, kā brauc citi, bija grūtāk nekā veikt šos četrus apļus!”

Otro starta vietu sasniedzis Rinuss Vīkejs no “Ed Carpenter Racing” vienības. Holandietis “IndyCar” kopvērtējumā pašlaik ir tikai astoņpadsmitais, bet “Indy 500” kvalifikācijā izrādījās nieka 0.006 jūdzes stundā lēnāks par 2021. gada “IndyCar” čempionu Palou. Laika izteiksmē tās ir 0.004 sekundes.

No pirmās starta rindas sacensības uzsāks arī “Top 12” kvalifikācijas uzvarētājs Felikss Rozenkvists no “Arrow McLaren”. Šī brīža kopvērtējuma zviedru braucējam ir 13. pozīcija. Sešinieku pēdējā kvalifikācijā noslēdza Sentino Feruči, Patrisio O’Vards un veterāns Skots Diksons.

“Indy 500” starta kārtība: