Trase uz salas netālu no lielpilsētas centra, kur sacīkstes notiek kopš 1978. gada, kļuvusi par daudzu līdzjutēju vienu no mīļākajām vietām F1 posma rīkošanai. Monreāla īpaši labi pazīštama ar ‘čempionu sienu’, kas gadu gaitā savā slazdā ievilinājusi virkni titula ieguvēju. Kā būs šoreiz?

Bultas atkal šauj

Fakts, ka vēl piektdien Spānijas GP nedēļas nogalē Luiss Hamiltons šaubījās par iekļūšanu Q3, bet svēdien abi “Mercedes” braucēji kāpa uz pjedestāla, apliecina, ka uzlabojumi mašīnai nesuši vairāk rezultātu kā cerēts. Tieši sacīkšu tempā jūtamas lielākās izmaiņas – mašīna vairs nav tik prasīga pret riepām, kuru sataupīšanai Kanādā allaž bijusi liela nozīme.

Tāpat turpinās “Mercedes” pārrunas ar Luisu Hamiltonu. Ja britu sportists redzēs pozitīvas zīmes, nosliekšanās par labu jaunam līgumam būs arvien reālākas. “Mercedes” ir pakāpušies uz otro vietu konstruktoru kausā un vismaz pagaidām izskatās, ka viņi tur ir uz palikšanu.

Sadziedētās traumas

Lai gan trijos no četriem mājas posmiem Lenss Strols guvis punktus, vietējiem līdzjutējiem šī būs, iespējams, labākā izdevība redzēt kanādieti cīnamies par augstām pozīcijām kopš Žaka Vilnēva laikiem. Lensa tēvs Lorenss uzsvēra, ka pirmssezonas gatavošanās laikā gūtās traumas joprojām atstāj ietekmi uz rezultātiem, taču paredz, ka sezonas beigās dēls brauks Fernando Alonso līmenī.

Ja par pēdējo punktu vēl var pastrīdēties, tad traumu ietekme gan ir vērā ņemam arguments. Diemžēl pēdējos posmos nav manāms acīmredzams progress no paša Strola, neraugoties uz finišu priekšā Alonso Spānijā. Par cerību stariņu gan kalpo “Aston Martin” uzlabojumu pakotne uz šo posmu, pie tam trase varētu būt krietni parocīgāka viņu mašīnai, salīdzinot ar “Mercedes”.

Jābeidz zirgoties

“Ferrari” centās saprast, kas bija salūzis Šarla Leklēra mašīnai Spānijā, kas rezultējās tik vājos rezultātos. Atbilde: Nekas. Izrādās problēma meklējama regulējumu izvēlē. Ja jaunais dizains ar “Red Bull” stila sānu gaisu savācējiem nespēj itāļu komandai sniegt skaidras atbildes par mašīnas uzvedību, prognozēt “Ferrari” potenciālo spēku samēru būs ļoti sarežģīti.

Kopumā trasēs ar garām taisnēm un lēniem līkumiem kā Sakira un Baku “Ferrari” ir spējīgi demonstrēt lielisku ātrumu viena apļa ietvaros, kamēr problēmas ar straujāku riepu nodilumu parasti mazliet pievīlušas sacīkstēs. Par nelaimi “Ferrari” komandai Monreāla ir vieta, kur apdzīšana iespējama vairākās vietās, tādēļ trases pozīcijai nebūs tik izšķiroša nozīme, kā spējai uzturēt tempu.

Grafiks: Pirelli

Peress norakstīts?

Ja sezonas sākums optimistiem deva cerību uz “Red Bull” iekšējo dueli, tad pēdējie posmi pierādījuši, ka Makss Verstapens ir krietni stabilāks braucējs par Serhio Peresu un atvinnēt vairāk kā divu uzvaru vērtu handikapu pret komandas biedru ir teju nereāli. “Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners norādīja, ka cer, ka titula cerību zušana palīdzēs noņemt psiholoģisko spiedienu, lai Serhio atgrieztos savā formas pīķī.

Arī pērn sezonas sākums Peresam izdevās labāks par vidus fāzi. Kaut vai Kanādā tika piedzīvota avārija kvalifikācijā, bet pārnesumkārba pievīla sacīkstē. Lai gan komandas allaž cer uz dubultuzvarām, Peresa rezultāti pēdējos posmos var izrādīties ļoti labvēlīgi “Red Bull” komandai, jo abi braucēji apzināsies savu lomu un neveidos iekšējās intrigas.

Oranžās brīvdienas

Visas nedēļas nogales garumā Monreāla var gaidīt lietu, kas, viennozīmīgi spēlēs lielu lomu sacīkšu scenārija atšķetināšanā. Ja mākoņi tomēr nolemj nedoties F1 virzienā, par vienu no lielākajām mīklām uzskatāma “McLaren” komanda. Lando Noriss trīs reizes finišējis punktos, bet četros posmos palicis 17. vietā.

Par nelaimi “McLaren” komandai ‘jaudas trases’ ar ātrām taisnēm un lēniem līkumiem nav viņu stiprā puse, līdz ar to sestās ātrākās komandas gods var būt apdraudēts. Oskars Piastri tikmēr, tāpat kā abi atlikušie debitanti Niks de Vrīss un Logans Sardžents, šai trasē vēl nav sacenties. Oranžos gaida ļoti grūta nedēļas nogale, tomēr glābiņu var rast faktā, ka atlikušās četras komandas ir tikpat nestabilas un nav izteikta favorīta, kas varētu droši rēķināties ar “McLaren” pieveikšanu.

Kļūsti par F1LV patronu!
Piedalies F1 prognožu spēlē!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!