“Chip Ganassi Racing” komandas pilots Alekss Palou guvis uzvaru “Road America” trasē notikušajā “IndyCar” čempionāta astotajā posmā, sacensību beigās apdzenot distances lielāko daļu vadībā pabijušo Koltonu Hertu.

No pole position startēja “Andretti Autosport” braucējs Herta, kamēr Palou jau pašā sākumā apdzina Pato O’Vardu un iekārtojās otrajā pozīcijā. Herta vadībā pavadīja lielāko apļu skaitu, bet pēdējo pitstopu veica apli ātrāk nekā Palou. Septiņus apļus pirms finiša pirmajā līkumā Palou veica apdzīšanu un nonāca līderpozīcijā, aizbraucot pretī uzvarai.

Tikmēr Herta beigās bija spiests samazināt ātrumu un atkrita uz piekto pozīciju, kas bija ļoti sāpīgs noslēgums visādi citādi ļoti sekmīgajai sacīkstei. Viņu apdzina gan Džozefs Ņūgārdens un O’Vards, kuri ierindojās otrajā un trešajā vietā, gan vecmeistars Skots Diksons.

Savukārt vēl treniņbraucienos Diksons aizšķērsoja ceļu pērnās sezonas čempionam Vilam Pauveram un abi avarēja. Mirkli pirms tam Pauveru no trases bija izstūmis Romēns Grožāns, kurš līdz ar to tika viņam priekšā. Grožānu Diksons pamanīja, bet, palaidis viņu garām, mainīja trajektoriju un notika sadursme. Pauvers pat izvicināja rokas pret Diksonu, bet žurnālistiem paziņoja, ka “Grožāns ir pelnījis dabūt pa seju”.

Spāņu pilotam Palou šī ir jau otrā uzvara pēc kārtas un trešā visā sezonā. Kopvērtējumā tagad viņš ir 74 punktus priekšā Markusam Ēriksonam, kurš šoreiz ierindojās sestajā vietā, kamēr Ņūgārdens, O’Vards un Diksons seko nākamajās pozīcijās.

Nākamais “IndyCar” posms 2. jūlijā notiks “Mid-Ohio Sports Car Course” trasē Leksingtonā, Ohaio.

Sacīkstes rezultāti:

Sezonas kopvērtējums: