Gatavojoties startam F1 pasaules čempionātā 2026. gada sezonā, “Audi” komanda par savu simulatora pilotu nolīgusi šveicieti Nīlu Jani. Viņa uzdevums būs palīdzēt attīstīt jauno F1 dzinēju.

Startus F1 čempionātā “Audi” uzsāks sezonā, kad spēkā būs stājušies jaunie tehniskie noteikumi. No 2026. gada vairs netiks izmantota dārgā un tehniski sarežģītā MGU-H sistēma, kas dzinēja radīto karstumu pārvērš enerģijā.

“Audi” jau iepriekš paziņoja, ka kopš pagājušā gada beigām uz stenda tiek testēts viena cilindra izmēģinājumu motors. Savukārt pilnvērtīgs 1.6 litru turbo hibrīda dzinējs testu uzsākšanai būs pabeigt līdz 2024. gadam.

Lai dzinēju ražotnē Noiburgā palīdzētu izstrādāt jauno motoru, kā simalatora pilots piesaistīts 39 gadus vecais šveicietis Nīls Jani. 2006. gadā viņš bija “Toro Rosso” oficiālais testpilots, tāpat veicis testus “Red Bull” vienībā. Daudzus gadus viņš startējis Lemānā, 2016. gadā arī izcīnot uzvaru leģendārajās diennakts sacīkstēs kopā ar “Porsche” komandu un kļūstot par FIA WEC čempionu.

“Esmu priecīgs palīdzēt “Porsche” ceļā uz F1 čempionātu,” sacīja Jani. “Iesaistīties šāda mēroga projektā agrīnajā stadijā, tas ir pagodinājums un reizē arī liela atbildība. Esmu drošs, ka savu pieredzi “Formulā 1″ un Lemānas prototipu projektors varu izmantot, lai gan teorētiski, gan praktiski.”

Savā ilgajā autosportista karjerā Jani piedalījies arī A1GP čempionātā, kur guvis titulu Šveices komandas sastāvā, vairākas sezonas braucis GP2 seriālā un pa sezonai aizvadījis arī “ChampCar” un “Formulā E”.