Neoficiāli zināms, ka F1 komandas gatavojas balsot pret riepu sildītāju aizliegšanu uz nākamo sezonu. Arī tādi piloti kā Fernando Alonso un Šarls Leklērs nav pārliecināti, vai pienācis īstais brīdis šādam solim. Džordžs Rasels un Luiss Hamiltons atzinuši, ka tas pat būtu bīstami.

Nākamgad “Pirelli” apgādās komandas ar jauna veida riepām un sākotnējā iecere bija atteikties no elektriskajiem riepu sildītājiem, kas palīdz tām iegūt augstāku gumijas temperatūru jau pie izbraukšanas trasē. Tomēr šobrīd lēmums vēl nav pieņemts – to plānots paveikt jūlijā. Ja vairums komandu nobalsos pret, riepu sildītāji tiks izmantoti arī nākamajā sezonā, un šobrīd izskatās, ka tā arī varētu notikt.

Visu laiku pieredzes bagātākais F1 pilots Fernando Alonso savā karjerā startējis arī Amerikas “IndyCar” sacīkstēs, kur riepu sildītāji netiek izmantoti. Sportists skaidro savu redzējumu uz to.

“Domāju, ka viss ir atkarīgs no riepu noslodzes, kas piemīt konkrētajai trasei,” skaidro Alonso. “Tāda trase kā Barselonā riepām palīdzēs, bet citās trasēs viss var būt ļoti sarežģīti. Indianapolisā riepas uzreiz saņem lielu slodzi un viss ir kārtībā. Bet tādās trasēs kā Monako un dažās citās… Ja godīgi, neesmu liels fans idejai aizliegt riepu sildītājus. Es īsti neredzu iemeslu, kāpēc tas būtu jādara.”

Nesen jaunās “Pirelli” riepas bez sildītājiem testēja Šarls Leklērs. Lai gan pilots atzina, ka konkrētajos testos viss noritējis gludi, arī viņš nav drošs, kā riepas uzvestos citos apstākļos, sevišķi pie zemākas temperatūras.

“Šobrīd vēl ir pāragri spriest, jo mums vēl nav visu nepieciešamo atbilžu,” sacīja Leklērs. “Tajos apstākļos, kas man bija testos, es teiktu, ka viss noritēja labi, viss bija kārtībā. Bet es nezinu, kas būtu zemākā temperatūrā. Neesmu šīs riepas testējis zemākā temperatūrā un te arī ir lielā jautājuma zīme. Tāpēc ir sarežģīti atbildēt, vai man patiktu, ja riepu sildītāju vairs nebūtu. Varbūt pirms tam labāk gribētu izmēģināt šīs riepas atšķirīgos apstākļos un tad izdarīt secinājumus, vai ar tām visos apstākļos var normāli braukt sacīkstēs.”

Džordžs Rasels atzinis, ka riepu sildītāju aizliegšana būtu bīstama, un viņam pilnībā piekrīt Luiss Hamiltons.

“Esmu testējis riepas bez sildītājiem un varu teikt, ka vienā brīdī būs negadījums,” skarbi prognozē Hamiltons. “Tāpēc domāju, ka tas būtu nepareizs lēmums.”