Būdams nepārspējams visās trīs Austrijas GP kvalifikācijas kārtās, pirmo starta vietu uz svētdien gaidāmo F1 sacīksti izcīnījis sezonas līderis Makss Verstapens no “Red Bull” komandas. Viņam blakus pirmajā rindā stāsies Šarls Leklērs, kurš pēdējā aplī piekāpās tikai par 0.048 sekundēm. Jau otrajā sesijā cīņu tikmēr noslēdza Džordžs Rasels un Serhio Peress.

Tā kā šonedēļ plānotas sprinta sacīkstes, kvalifikācija norisinājās jau piektdienā. Tālāk par pirmo kārtu “Red Bull Ring” trasē netika Juki Cunoda, Gvanju Žou, Logans Sardžents, Kevins Magnusens un Niks de Vrīss. Ātrāko rezultātu Q1 guva Verstapens.

Otrajā kvalifikācijas daļā pilotiem bija problēmas ar trases limitu ievērošanu. Vairākkārt apļa laiks tika dzēsts Serhio Peresam, kurš galu galā palika 15. pozīcijā un tālāk netika. Tāpat aiz strīpas jau Q2 palika Džordžs Rasels, arī Estebans Okons, Valteri Botass un Oskars Piastri. Arī Verstapens saskārās ar rezultāta dzēšanu, bet tomēr paguva uzrādīt ātrāko apļa laiku.

Izšķirošajā cīņā Verstapens vispirms sasniedza laiku 1:04.503 un tobrīd tuvākais sekotājs bija Leklērs, kurš zaudēja nedaudz virs 0.2 sekundēm. Pēdējā lidojošajā aplī Verstapenam jau izdevās uzlabot laiku līdz 1:04.391, bet arī “Ferrari” pilots savu rezultātu uzlaboja un atpalika tikai 0.048 sekundes.

Tālāk sekoja Leklēra pārinieks Karloss Saincs un Lando Noriss, kurš šonedēļ startē ar uzlabotu “McLaren” mašīnu. Luiss Hamiltons kvalifikāciju pabeidza piektajā vietā, bet aiz viņa sekoja Lenss Strols, Fernando Alonso, Niko Hilkenbergs, Pjērs Gazlī un Alekss Albons.

Tagad Austrijas GP nedēļas nogalē priekšā sprinta kvalifikācija un sprinta sacīkste, kas notiks sestdien. “Grand Prix” izcīņa norisināsies svētdien.

Pirms cīņas par čempionāta ieskaites punktiem Verstapens sezonas kopvērtējumā iekrājis jau 69 punktu pārsvaru pār komandas biedru Peresu, kurš pēdējās trīs sacīkstēs nav kāpis uz pjedestāla un arī šoreiz būs spiests krietni pacīnīties, lai to paveiktu. Bīstami tuvu viņam pietuvojies Alonso, šobrīd atpaliekot tikai deviņus punktus.

Austrijas GP kvalifikācija: