“Red Bull” komandai izdevies ieņemt pirmo starta rindu savā mājas trasē notiekošā Austrijas posma sprinta braucienā, kamēr “Mercedes” komanda piedzīvoja fiasko un startēs no 15. un 18. pozīcijas.

Kvalifikācija sākās žūstošā trasē. Lai gan “Williams” braucēji un Oskars Piastri devās trasē ar pārejas laika riepām, jau pēc iesildīšanās apļa viņi bija atpakaļ boksos, sapratuši, ka ideālā trajektorija ir pietiekami sausa slikiem.

Arī šoreiz trases robežu neievērošana spēlēja lielu lomu. Par galveno upuri kļuva Luiss Hamiltons. Neilgi pirms sesijas beigām viņš uzrādīja ātrāko apļa laiku, taču tas tika dzēsts un pēdējā mēģinājumā “Mercedes” leģenda zaudēja laiku aiz konkurentiem un savu rezultātu nespēja uzlabot, tādēļ sprrintu sāks no 18. vietas priekšā vienīgi Valteri Botasam un Loganam Sardžentam, kura ātrākais aplis arī tika dzēsts.

Problēmas ar bremzēšanas sistēmu iesildīšanās aplī piemeklēja Karlosa Sainca vadīto “Ferrari” mašīnu. Spānis devās boksos un situācija neizskatījās cerīga, taču divas minūtes pirms sesijas beigām koši sarkanā mašīna atgriezās trasē un savā vienīgajā mēģinājumā uzrādīja labāko apļu laiku no visiem braucējiem.

Viegli neklājās arī Sainca komandas biedram Šarlam Leklēram, kurš nodrošināja vietu otrajā kārtā tikai ar 0,001 sekundes rezervi, atstājot Guanju Žou un Oskaru Piastri sev aiz muguras. Žou pamanījās izslīdēt no trases savā pirmajā ieskaites aplī.

Arī otrajā kārtā Leklēram nācās izlīšt caur adatas aci, iekļūstot labāko desmitniekā tikai savā pēdējā mēģinājumā, kad rūtotais sesijas finiša karogs jau bija izkārts.

Jau sesijas sākumā kļuva skaidrs, ka rezultāti atsijās tikai četrus braucējus, jo hidraulikas defekts liedza trasē atgriezties Džordžam Raselam, kā rezultātā “Mercedes” komandai absolūts fiasko, ņemot vērā mašīnas potenciālu. Viņam priekšā sprintā startēs Alekss Albons, Pjērs Gazlī un abi “AlphaTauri” braucēji Juki Cunoda un Niks de Vrīss.

Īpatnēju incidentu boksos piedzīvoja Niko Hilkenbergs, kurš, braucot prom no mehāniķiem, aizķēra noņemto riepu, liekot mašīnai palekties gaisā. Laimīgā kārtā neviens necieta, turklāt abi “Haas” braucēji iekļuva labāko desmitniekā.

Izšķirošajā kārtā Makss Verstapens pirmajā mēģinājumā bez pārsteigumiem bija ātrākais, taču par tuvāko sekotāju kļuva Lando Noriss, nevis komandas biedrs Serhio Peress, kamēr Karloss Saincs un Niko Hilkenbergs ar vidējā sastāva riepām noslēdza piecinieku.

Pēdējā mēģinājumā Verstapens uzlaboja savu apļa laiku un pārspēja konkurentus ar gandrīz pussekundes rezervi, atkārtojot vakardienas panākumu. Lando Noriss nespēja uzlabot savu rezultātu un startēs sprintā no trešās vietas, jo viņu apsteidza Serhio Peress.

Par vēl vienu pārsteigumu parūpējās Niko Hilkenbergs, izcīnot ceturto starta pozīciju priekšā “Ferrari” braucējiem Karlosam Saincam un Šarlam Leklēram. Ceturtā rinda pienākas “Aston Martin” braucējiem Fernando Alonso un Lensam Strolam, bet desmitnieku noslēdza Estebans Okons un Kevins Magnusens.

Sprinta starts šodien paredzēts pl. 17:30 pēc Latvijas laika.