Arī “IndyCar” čempionāta dubultposma otrajā sacīkstē Aiovas ovālā uzvaru izcīnīja Džozefs Ņūgārdens. Šoreiz otrajā vietā ierindojās Vils Pauvers, līdz ar ko vēl viena dubultuzvara “Penske” vienībai. Trešais šajā reizē bija sezonas līderis Alekss Palou.

Ņūgārdens uzvaru guva arī dienu iepriekš notikušajā sacīkstē. Tagad, sasniedzot vēl vienu panākumu, viņš izcīnījis uzvaras visos četros šogad ovālos notikušajos seriāla posmos, ieskaitot “Indy 500”.

Pirmo reizi Ņūgārdens vadību pārņēma 32. aplī, kad atpalicēju burzmā ar vienu piegājienu apdzina komandas biedrus Vilu Pauveru un Skotu Makloklinu. Arī šoreiz amerikānis bija līderis sacīkstes lielāko daļu, pirmajā pozīcijā noriņķojot kopumā 212 no veiktajiem 250 apļiem.

Pēc Raiena Hantera-Reja avārijas ceturtajā līkumā un tam sekojošā drošības perioda, pēdējo trīs apļu sprintā Ņūgārdenam izdevās saglabāt līderpozīciju. Fēlikss Rozenkvists pirms tam bija ceļā uz otro pozīciju un pat mēģināja cīnīties par uzvaru, taču pēc restarta vispirms viņu apdzina Pauvers, bet pēc tam pilots pirmajā līkumā izbrauca par tālu ārmalā, zaudējot pozīcijas arī Palou un Makloklinam. Pēdējā aplī Rozenkvists atguva pozīciju no Makloklina un finišēja ceturtais.

Amerikas lietuvietis Deivids Malukas šoreiz pārsteidza ar startu no otrās rindas, visu laiku bija starp vadošajiem braucējiem, bet finišu sasniedza astotais.

Aiovas posma sacensībās ieņēmis astoto un trešo vietu, Palou turpina dominēt sezonas kopvērtējumā. Pēc izcīnītajām divām uzvarām šajā nedēļas nogalē, Ņūgārdens nostabilizējies otrajā pozīcijā, bet līderim zaudē 80 punktus. Trešajā vietā esošais veterāns Skots Diksons Aiovā abas reizes finišēja sestais un šobrīd ir 40 punktus aiz Ņūgārdena.

“IndyCar” čempionātā atlikuši vēl pieci posmi. Nākamais tiks aizvadīts 6. augustā Nešvilas ielu trasē.

Sacīkstes rezultāti:

Kopvērtējums: