“Williams” komanda oficiāli paziņojusi, ka tās jaunais galvenais tehniskais darbinieks no šā gada rudens būs F1 veterāns Pets Frajs. Iepriekš viņš ar panākumiem strādājis tādās komandās kā “McLaren” un “Ferrari”.

Šobrīd Frajs ir galvenais tehniskais darbinieks “Alpine” komandā, bet savus pienākumus “Williams” paspārnē sāks pildīt 1. novembrī.

“Formulā 1” britu inženieris strādā kopš 1987. gada un ilgstoši ieņēmis augstākos amatus savā sfērā. 17 gadus viņš darbojās “McLaren” komandā (1993-2009), šajā laika posmā palīdzot tai uzvarēt 66 sacīkstēs, vienreiz izcīnīt titulu Konstruktoru kausā un trīs reizes – pilotu ieskaitē. Pēc tam kādu laiku Frajs strādāja “Ferrari” vienībā (2010-2014), pirms ņēma nelielu pārtraukumu. Mazliet vēlāk viņš atgriezās čempionātā, pēdējos gados palīdzot “Manor”, “McLaren” un “Renault”/”Alpine” komandām.

Jau kopš decembra, kad komandu pameta tās iepriekšējais boss Josts Kapito un galvenais inženieris Fransuā Havjērs Demaisons, “Williams” strādā bez tehniskās nodaļas līdera. “Williams” vadītājs Džeimss Voulss jau iepriekš atklāti atzinis, ka jauna tehniskā vadītāja, kā arī aerodinamikas jomas vadītāja nolīgšana ir šī brīža galvenā prioritāte. Tomēr viņš gribēja nogaidīt, līdz izdosies vienoties ar augtākā līmeņa speciālistiem.