“Red Bull” pilots Makss Verstapens pēc boksu apmeklējuma bija zaudējis līderpozīciju, tomēr vēlāk apdzina Oskaru Piastri un izcīnīja uzvaru Beļģijas GP sprinta sacīkstē. Žūstošajā trasē Piastri finišēja otrais, bet trešo vietu guva Pjērs Gazlī.

Lietus dēļ sacensību sākums tika pārcelts uz vēlāku laiku, vairākus apļus piloti Spā trasē riņķoja aiz drošības mašīnas, bet starts tika dots gaitā. Sacīkstei sākoties, bija jāveic tikai 11 apļi.

Sākotnēji visi braucēji trasē devās ar slapjā laika riepām, bet, drošības mašīnai dodoties boksos, daļa no viņiem iebrauca boksos pēc vidēji slapjam laikam piemērotajām riepām. Starp viņiem bija otrās starta vietas īpašnieks Piastri.

Verstapens pēc citām riepām devās apli vēlāk, kā rezultātā nokļuva otrajā pozīcijā aiz “McLaren” pilota. Pēc tam, kad boksos bija iebraukuši visi, uz trešo vietu pacēlās “Alpine” pārstāvis Gazlī, tālāk sekoja Serhio Peress, Luiss Hamiltons un “Ferrari” braucēji Karloss Sainss un Šarls Leklērs, kuri vairākas pozīcijas bija zaudējuši.

Trešajā aplī, pēc uzbraukšanas apmalei, saslīdēja Fernando Alonso, kurš šodien svin savu 42. jubileju. Jau pirms tam veterāns aizvadīja ne to labāko sacīksti un atradās tikai 16. pozīcijā. Pēc saslīdēšanas viņš apstājās grants joslā, par mata tiesu izvairoties no ietriekšanās barjerā.

Trasē devās drošības mašīna, bet sestajā aplī cīņas atsākās. Verstapens sākotnēji saglabāja otro vietu, bet “Kemmel” taisnē pārliecinoši aizbrauca garām Piastri. Finišu viņš šķērsoja vairāk nekā sešas sekundes priekšā. Gazlī tikmēr izdevās noturēt aizmugurē Hamiltonu, kurš bija saņēmis piecu sekunžu sodu par sadursmes izraisīšanu ar Peresu un gala rezultātos no iegūtās ceturtās vietas atkrita uz septīto.

Peress kādu laiku brauca ceturtajā vietā, bet Hamiltons mērķēja viņu apdzīt. Cīņas karstumā ar savas mašīnas priekšējo kreiso riteni “Mercedes” pilots uztriecās “Red Bull” formulas sāniem, neilgi pēc tam tiekot garām. Peresa spēkrats bija bojāts, viņš zaudēja vairākas pozīcijas, pēc tam izbrauca ārpus trases un komanda sportistu iesauca boksos, kur nācās izstāties.

Pēc soda piemērošanas Hamiltonam, ceturtajā vietā ierindojās Saincs, aiz viņa Leklērs un Lando Noriss. Hamiltons un viņa komandas biedrs Džordžs Rasels guva pēdējos pieejamos punktus.

Svētdien Beļģijā tiks aizvadīta “Grand Prix” sacīkste, kas sāksies plkst. 16:00 pēc Latvijas laika. Pagaidām nokrišņi netiek solīti.

Beļģijas GP sprinta sacīkste: