Makss Verstapens izcīnīja pirmo starta pozīciju ļoti aizraujošā Beļģijas GP kvalifikācijā, kas sākās slapjā trasē, bet turpinājās pakāpeniski žūstošā trasē.

Pirmo kvalifikācijas kārtu visi piloti veica ar zaļā marķējuma pārejas tipa riepām un aiz svītras palika Niko Hulkenbergs, kurš nepaguva laikā izbraukt no boksiem uz savu pēdējo lidojošo apli. Viņam pievienojās Logans Saržans, kura formula vēl kādu brīdi tika gatavota pēc avārijas treniņā. Tāpat izkrita arī Alekss Albons, Gunjū Žou un Daniels Rikjardo, kuram tika anulēts aplis par izslīdēšanu no trases 4.līkumā.

Otrajā kvalifikācijas kārtā visi piloti jau bija drosmīgi pārgājuši uz sliku riepām un sarkano marķējumu. Trasei žūstot, apļa laiki uzlabojās ar kārtu nākamo lidojošo apli un lielākie ieguvēji bija tie, kas vēlāk veica savu pēdējo apli. Aiz svītras šoreiz palika Estebans Okons, kurš piedzīvoja avāriju un salauza priekšējo antispārnu, Valteri Botass, Kevins Magnusens, kurš arī izslīdēja no trases, Pjērs Gaslī un arī Juki Cunoda.

Izšķirošajā kvalifikācijā visi 10 piloti jau veica tradicionālās 2 izbraukšanas trasē ar vienu lidojošo apli kartā, izņemot “Mercedes” pilotus, kuri pirmajā mēģinājumā veica 2 lidojošos apļus, jo mocījās ar riepu uzsildīšanu. Verstapena izšķirošais lidojošais aplis bija par 0,8s ātrāks nekā Šarlam Leklēram, kurš žustošajā trasē izskatījās ļoti ātrs un svētdien varēs startēt no 1.starta pozīcijas, kamēr Verstapens izcietīs 5 starta pozīciju sodu par pārnesumu kārbas nomaiņu.

Beļģijas GP kvalifikācijas rezultāti