Beļģijas GP startā notikušajā sadursmē Karloss Saincs vaino Oskaru Piastri. Cīnoties pilotu burzmā, “Ferrari” pilots iekšmalā neatsāja pietiekami daudz vietas, taču Piastri neatkāpās, kā rezultātā abi sadūrās, un “McLaren” formula arī aizķēra barjeru.

Piastri izstājās drīz pēc tam, kamēr Saincs turpināja braukt ar bojātu mašīnu, atkrita ārpus pirmā desmitnieka un vēlāk arī devās boksos, lai izstātos.

“Domāju, ka Piastri pret mani mēģināja izpildīt pārāk optimistisku manevru,” konkurentu vaino Saincs. “Mazliet žēl, jo, kad paskatāmies iepriekšējo Spā notikušo sacīkšu tipiskos incidentus pirmajā līkumā, šis bija tieši tāds. Ikviens, kurš mēģina pirmajā līkumā braukt iekšmalā, izraisa sadursmi vai avāriju. Šajā reizē bija mana kārta to saņemt.”

Lai gan tiesneši uzskatīja, ka šo sadursmi izmeklēt nav nepieciešams, Saincs tomēr cenšas skaidrot, ka vaina būtu jāuzņemas pretiniekam.

“Es līkumā nebraucu dziļi, iebraucu tajā perfekti un apdzinu Luisu Hamiltonu, ja paskatāties manus borta kameras ieraktus,” saka Saincs. “Jā, es nobloķēju riteņus, bet es nebiju dziļi iekšmalā. Vienā brīdī kādam no pilotiem ir jāatkāpjas. Un šajā gadījumā tam nebija jābūt man, bet Oskaram, kurš atradās blakus manas mašīnas aizmugurējai labajai pusei. Man nebija jāļauj sevi apdzīt pirmajā līkumā, kad jau biju aizbraucis garām Luisam.”

Saincs skaidro, ka mašīna bijusi būtiski bojāta, bet viņš turpinājis braukt, cerot, ka varbūt uznāks spēcīgs lietus un tiks izkārti sarkanie karogi. Tomēr tā nenotika.

Sestdien sprinta sacīkstē guvis otro vietu, Piastri uzņēmies vainu svētdien piedzīvotajā sadursmē.

“Šis incidents ietilpst tipisko pirmā apļa incidentu sarakstā,” saka F1 sezonas debitants. “Man padevās labs starts un ar savas mašīnas purngalu biju blakus. Kad atrados iekšmalā, Karloss pavirzījās pa labi un nobloķēja riteņus, bet man vajadzēja censties izvairīties. Tajā vietā manas iespējas kaut ko pasākt bija ierobežotas, bet es vēl izpētīšu, vai varēju kaut ko vairāk izdarīt lietas labā. Tagad uz to atskatoties, mēs abi varējām rīkoties savādāk. Arī Karlosam nebija daudz variantu, ņemot vērā, ka viņam blakus tāpat atradās Luiss.”