Maksa Verstapena sacīkšu inženieris Džanpjero Lambiase saņēmis slavinošus vārdus no sava priekšnieka, “Red Bull” komandas vadītāja Kristiana Hornera.

Horners norādījis, ka Lambiase komandā ir kā Džeisons Steithems (Holivudas aktieris, regulāri spēlē tēlus asa sižeta filmās), pateicoties viņa stingrajai nostājai un raksturam.

Lambiase guva papildus publicitāti pirms vasaras pauzes notikušajā Beļģijas posmā, kad viņa un Maksa Verstapena viedokļi stratēģijas un boksu apmeklējumu izvēlē ievērojami atšķīrās. Inženieris saglabāja vēsu galvu un, kā jau vairākkārt šosezon, spēja nomierināt divkārtējo čempionu un pārliecināt komandtiltiņa pieņemtajos lēmumos.

Lai strādātu par Maksa Verstapena sacīkšu inženieri, tev jābūt ļoti spēcīgam raksturam. Viņam tāds ir. Daudzi inženieri sabruktu spriedzes dēļ, taču DžīPī (Džanpjero) pietiek spēka, lai tiktu galā. Viņš ir mūsu Džeisona Steitema ekvivalents. Viņi pat izskatās līdzīgi. Viņi sastrādājas tieši, bet godīgi un abu starpā valda milzīga cieņa,” uzsver Kristians Horners.

Vienīgā problēma, ka divu cilvēku savstarpējo sarunu noklausās 200 miljoni līdzjutēju. Viņiem ir lieliska saikne un liela savstarpējā ticība. Nav nepieciešamas nekādas pārrunas.

Džanpjero Lambiase “Red Bull” komandā strādā kopš 2015. gada, vispirms kļūstot par Daņila Kvjata sacīkšu inženieri, bet vēlāk saglabājot savu amatu, kad Kvjatu nomainīja Verstapens. 2022. gadā Lambiase kļuva par “Red Bull” galveno sacīkšu inženieri, saglabājot savu lomu Maksa Verstapena ausīs. No 2005. līdz 2014. gadam viņš strādāja komandā, kas sākotnēji saucās “Jordan”, taču ilgus gadus bija pazīstama kā “Force India” (tagad “Aston Martin”).