Septiņu F1 posmu uzvarētājs Huans Pablo Montoija atklājis, ka Kolumbija bija ļoti tuvu tam, lai tuvākajos gados uzņemtu Grand Prix posmu.

Pagājušā gada izskaņā pavīdēja runas, ka “Liberty Media” pārrunā potenciālo posma norisi ar Barrankiljas pilsētu. Posmam tiktu piešķirts Karību salu Grand Prix nosaukums.

Pilsētas mērs Haime Pumahero atklāja, ka pasākuma norisei netiktu piesaistīti valsts vai pašvaldības līdzekļi – viss finansējums tiktu piesaistīts no privātā sektora, izņemot infrastruktūru, piemēram, ap trasi esošos ceļus.

Huans Pablo Montoija norāda: “Aptuveni pirms astoņiem mēnešiem darījums bija par 95 procentiem gatavs, taču kāds to visu salaida dēlī. Precīzāk nezināšu. Ar cilvēkiem no F1 vides devos uz Barrakilju, kur aplūkojām trases dizainu. Viss bija gatavs, pietrūka tikai paraksta un viņi bija gatavi parakstīt. Varbūt izdosies 2028. gadā. Beigās izvēle nosliecās par labu Madridei.

Lai gan oficiāla līguma Madridei vēl nav, pastāv liela iespēja, ka tuvākajos gados čempionāta kalendāru papildinās vēl viena ielu trase Spānijas galvaspilsētā. Pagaidām nav skaidrs, vai Madrides posma iekļaušana kalendārā nozīmētu atvadas no Barselonas, kur pašlaik notiek Spānijas GP izcīņa un līgums ir spēkā līdz 2026. gada izskaņai.

Šobrīd F1 čempionātā nav pārstāvju no Dienvidamerikas, kamēr popularitāte Spānijā ir augstā līmenī, pateicoties Fernando Alonso un Karlosa Sainca cīņām par goda pjedestāliem gandrīz katrā sacīkstē. Kolumbija F1 sacīkstes nekad vēl nav rīkojusi.