Nereti vasaras pārtraukums ir pagrieziena punkts. Protams, šosezon kautko pagrieztu cīņā par titulu ir naivi cerēt, tomēr jau pēdējie posmi vasarā pierādīja, cik efektīvi var būt uzlabojumi, kā rezultātā spēku samēri var mainīties ļoti strauji. Šonedēļ braucēji spēkosies Nīderlandes GP Zandvortas trasē, kas F1 apritē atgriezās vien 2021. gadā.

Oranžā armija gaida hat-trick

Zandvorta ir viena no tehniski sarežģītākajām trasēm kalendārā. Virāžas sagāzuma leņķis sasniedz 18 grādus, tikai 55% trases tiek pavadīti ar gāzes pedāli grīdā, turklāt laterālā pārslodze 7. līkumā sasniedz 4.7G spēku.

Vienam braucējam nav absolūti ne mazāko problēmu ar to, arī ar faktu ka desmitiem tūkstoši oranžās drēbēs ģērbtu līdzjutēji ar sajūsmu raugās uz katru viņa kustību. Maksam Verstapenam šis ir otrais mājas posms pēc kārtas (dzimis Beļģijā, audzis Nīderlandē). Gan pērn, gan pirms diviem gadiem izcīnīta uzvara no pole position. Šogad viņa rīcībā ir vēl izcilāka automašīna, kas liek domāt, ka jāseko arī trešajai uzvarai.

Par vienu no galvenajām problēmām var kļūt divi vaļi, kas balsta labu nedēļas nogali – kvalifikācija un starts. Pēdējie posmi pierādījuši, ka viena apļa ietvaros konkurentiem vēl ir izredzes, turklāt starti šogad nav bijuši viņa stiprākais trumpis. Nīderlandes GP mājvieta Zandvorta nav vieta, kur apdzīt ir ļoti viegli, tādēļ iestrēgšana aiz lēnākiem konkurentiem var maksāt dārgi arī Verstapenam.

Labākais no pārējiem

Nevienai komandai vēl nav izdevies uzvarēt visos sezonas posmos, tomēr “Red Bull” ir ceļā uz to, lielā mērā pateicoties faktam, ka konkurenti regulāri mainās un nav viena konkrēta braucēja, kas regulāri elpotu Maksa pakausī, lai aizlīstu priekšā pie katras mazākās izdevības. Šo lomu nepilda pat komandas biedrs Peress.

“Ferrari” komanda ir vienīgā, no kuras netiek gaidīti uzlabojumi Nīderlandes GP posmā. “Aston Martin” ir apzinājuši iemeslus, kādēļ iepriekšējie uzlabojumi nepalīdzēja. Šoreiz uzsvars likts uz mašīnas grīdu un aerodinamiku, saglabājot mērķi sezonu noslēgt otrajā vietā konstruktoru kausā. Situāciju gan nepadara labāku fakts, ka Lenss Strols izlaida mediju dienu infekcijas dēļ.

Vērts arī piebilst, ka “Ferrari” šajā posmā pirmajos treniņos sniegs izdevību Robertam Švarcmanam. Nedēļas nogalē gaidāmi arī nokrišņi. Ja stratēģija ar riepu maiņu spēlēs lomu, sarkanajiem var nākties atkal kost pirkstos. “Mercedes” ziedu laikos Luiss Hamiltons regulāri apliecināja savas prasmes uz slapja seguma.

Nīderlandes GP riepas

Izcilais un necilais debitants

Lai gan “McLaren” uz pāris posmiem bija septītajās debesīs, Beļģija sniedza nelielu realitātes dozi. Jā, atsevišķos posmos uzlabojumi strādā labāk kā gaidīts, tomēr nevajag sacerēties, ka viņi piepeši aizlekuši gaismas gadus priekšā “Ferrari”, “Mercedes” un “Aston Martin”. Lai gan Noriss pēdējos četros posmos guvis vairāk punktus par visiem, neskaitot “Red Bull” braucējus, galvenā zvaigzne ir viņa komandas biedrs.

Divi Top 5 finiši un satriecošs pjedestāls Spa sprintā apliecina, ka Oskars Piastri ir ļoti tuvu sava komandas biedra līmenim. Jāatceras, ka te runa iet par Lando Norisu, kura piederību elitei neapšauba neviens. Pats Noriss savā debijas sezonā bieži bija krietni tālāk aiz sava tā laika komandas biedra Karlosa Sainca. Skaidrs, ka kļūdas vēl sekos, taču sezonas pirmā puse Oskaram vērtējama ar treknu plusu. Ko gaidīt no otrās puses?

Tikmēr otrs debitants un Piastri senais cīņu biedrs Logans Sardžents šoreiz palicis pamatīgā Aleksa Albona ēnā. Jau sāk parādīties runas, ka “Williams” komanda viņu nomainīs uz 2024. gadu. Pēc tam, kad “AlphaTauri” komanda atbrīvoja Niku de Vrīsu, vairāki cilvēki padokā bija neizpratnē, uzsverot ka nīderlandietim netika dots pietiekami ilgs laiks. Sardžentam tas tiek dots. Tagad laiks sākt ķert Albonu un cīnīties par punktiem. Ja tas neizdosies, neviens ilgi neauklēsies.

Nīderlandes GP grafiks

‘Alpine’ spēles ar eļļu un uguni

Pirms sezonas daudzi bažījās par “Alpine” komandas sastāva izvēli – Pjēra Gazlī un Estebana Okona saspīlētās attiecības pagātnē radīja risku iekšējam konfliktam, tomēr Otmara Safnauera vadībā nekādi kašķi uz āru neizgāja. Kad “Renault” veica ikgadējo menedžmenta tīrīšanu un restrukturizāciju, Safnaueram nācās kravāt koferi.

Šis būs pirmais posms ar Bruno Faminu pie vadības grožiem. Skaidrs, ka “Alpine” ir komanda, kas šosezon bija pelnījusi krietni vairāk punktus kā konstruktoru kausa tabula rāda, tādēļ būs interesanti pavērot, vai beidzot tiks ieviesta kārtība, vai gluži pretēji, sāksies līdzīgs haoss, kāds vērojams sākumskolā, kad skolotaja iziet no kabineta.

Zaudētāji sastāvu nemaina

“Haas” komanda Nīderlandē vēl punktus nav guvusi, turklāt šīs sezonas rezultāti nerada lielas cerības, ka kaut kas mainīsies, tomēr sezona vēl nav norakstīta un jau šosezon plānots tikt galā ar straujo riepu nodilumu, kas pēc vairākām izcilām kvalifikācijām pilnībā izbojājis svētdienas Gintera Šteinera vadītajai komandai.

Tikmēr pašiem braucējiem nav jāuztraucas par savu nākotni, jo komanda pirms Nīderlandes GP paziņojusi par sadarbības turpināšanu ar abiem braucējiem – arī 2024. gadā uz starta redzēsim Niko Hilkenbergu un Kevinu Magnusenu. Parasti līguma parakstīšana neatstāj ietekmi uz rezultātiem trasē, tomēr varbūt šis ir laiks pozitīvam grūdienam? Ar Daniela Rikjardo pievienošanos “AlphaTauri” vienībai, “Haas” nedrīkst sēdēt rokas klēpī salikuši, citādi pastāv risks atkrist uz pēdējo vietu.

Kļūsti par F1LV patronu!

Piedalies F1 prognožu spēlē!

Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!

Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!