“IndyCar” veterāns Skots Diksons, izmantojot degvielas taupīšanu un veicot mazāk pitstopus par galvenajiem konkurentiem, guvis uzvaru sezonas 15. posmā Sentluisā, “World Wide Technology Raceway” trasē. Otro reizi karjerā “Top 3” rezultātu sasniedza Amerikas lietuvietis Deivids Malukas, izcīnot trešo vietu. Tikmēr Džozefs Ņūgārdens piedzīvoja avāriju un zaudēja cerības šogad kļūt par čempionu.

Šis bija sezonas pēdējais posms, kas norisinās ovāla trasē. Iepriekšējās četras reizes šogad ovālos bija uzvarējis tieši Ņūgārdens, tomēr viņam neizdevās kļūt par pirmo pilotu “IndyCar” vēsturē, kurš sasniedzis pirmo vietu visos sezonas ovālu posmos. Pēc tam, kad starta vietu sodu par dzinēju limita pārsniegšanu saņēma Skots Makloklins, tieši Ņūgārdens startēja no “pole position”. Ilgu laiku viņam izdevās atrasties vadībā, bet jau pēc pēdējā veiktā pitstopa amerikāņu braucējs avarēja, ietriecoties sienā trases otrajā līkumā.

“Chip Ganassi Racing” komandu pārstāvošais Diksons bija viens no tiem, kurš uz šo posmu saņēma starta vietu sodu, tādēļ sacīksti sāka tikai no 16. pozīcijas. Tomēr ne pirmo reizi viņš nodemonstrēja lielisku prasmi sataupīt degvielu, kopumā veicot tikai trīs pitstopus, kamēr vairums galveno sāncenšu boksos iebrauca piecas reizes. Jaunzēlandietis līdz ar to spēja aizcīnīties līdz vadībai un uzvarēja otro posmu pēc kārtas.

“McLaren” braucējs Pato O’Vards izcīnīja otro vietu, bet pirmo reizi šosezon un otro visā karjerā “Top 3” iekļuva Deivids Malukas. Lietuvietis pērn debijas sezonā tieši šajā pašā trasē finišēja otrais, kas ir sportista “IndyCar” karjeras labākais sasniegums. Šogad izcīnīta trešā vieta. Jau kopš sacensību sākuma “Dale Coyne Racing/HMD Motorsports” komandas braucējs bija starp līderiem un šajā grupā noturējās līdz beigām.

Sezonas līderis Alekss Palou šoreiz finišēja septītais. Tagad spānis ir 74 punktus priekšā Diksonam, kurš vēl saglabā teorētiskas izredzes pēdējos divos posmos pacīnīties par titulu. Trešajā vietā esošais Ņūgārdens šādas izredzes jau zaudējis.

Sezona noslēgsies ar posmiem 3. septembrī Portlendā un 10. septembrī Monterejā, leģendārajā “Laguna Seca” trasē.

“Bommarito Automotive Group 500” sacīkstes rezultāti:

“IndyCar” kopvērtējums: