Pēc negadījuma “MotoGP” sacensību pirmajā aplī Barselonas trasē, slimnīcā nonāca čempionāta līderis Frančesko Bagnaija, tomēr viņam izdevies izvairīties no nopietnām traumām. Katalonijas posmā pirmo vietu izcīnīja Aleišs Espargaro, bet “Aprilia” komanda sasniedza dubultuzvaru.

Pēc starta sacīkste tika apturēta, jo notika divi savstarpēji nesaistīti incidenti. Tajos abos visvairāk cieta “Ducati” rūpnīcas vienības braucēji Bagnaija un Enea Bastianini, kuri abi tika nogādāti pie mediķiem, lai veiktu veselības pārbaudes.

Pirmajā līkumā, atrodoties iekšmalā, izslīdēja Bastianini, kā rezultātā izraisīja Aleksa Markesa, Fabio de Džianantonio, Žoana Zarko un Marko Bedzeki kritienus. Savukārt Bagnaija startēja pirmais un bija līderis, kad otrajā līkumā piedzīvoja iespaidīgu “highside” kritienu. No itāļu sportista nespēja izvairīties Breds Binders, pārbraucot pāri Bagnaijas kājai.

Atkārtotajā startā “Ducati” braucēji piedalīties nevarēja, bet Bastianini izraisītajā sadursmē cietusī četrotne sacensības atsāka.

Sākumā līderis bija Bagnaijas tuvākais sekotājs kopvērtējumā Horhe Martins, taču konkurenti viņu apdzina. Vispirms to jau pirmajā aplī paveica Maveriks Vinjaless, pēc tam arī Aleišs Espargaro un Migels Oliveira. Tobrīd pirmajās trīs vietās bija sportisti ar “Aprilia” motocikliem.

Espargaro izdevās apdzīt komandas biedru Vinjalesu 20. aplī un gūt uzvaru. Spānis bija uzvarējis arī dienu iepriekš sprinta sacīkstē. Martins tomēr atguva trešo vietu no Oliveiras, kuru pirms sacensību finiša apdzina Zarko, iegūstot ceturto vietu.

Martins pēc šī posma pietuvojies Bagnaijam līdz 50 punktu atstatumam, bet nākamais posms jau pēc nedēļas čempionāta līdera mājās Itālijā, Misano trasē.

Katalonijas GP rezultāti:

Sezonas kopvērtējums: